Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Golfa 4 grzechocze, gdy jest zimny

Stawianie czoła ciągłym hałasom w samochodzie może być denerwujące, pojazd silnikowy jest tak skomplikowany, że generalnie trudno jest wyśledzić jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć element, który go wyzwala. Jeśli Ty również spotkałeś się z szumem zimnego silnika w swoim Volkswagenie Golfie 4, z pewnością możemy Ci pomóc. Rzeczywiście, zdecydowaliśmy się stworzyć tę stronę z treścią, aby móc analizować główne czynniki wywołujące an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagenie Golfie 4. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko podczas rozruchu, potem z powodu niewłaściwego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Volkswagena Golfa 4 grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Golfa 4 wydaje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu, a potem szybko zanika, możliwe, że za to odpowiedzialne jest smarowanie silnika. Rzeczywiście, sitko oleju (element, który zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzony i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo lepki. Jeśli taka jest Twoja sytuacja, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twojego Volkswagena Golfa 4 powinien wrócić do normalnych osiągów, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, pamiętaj o sprawdzeniu stanu silnika.

Silnik mojego Volkswagena Golfa 4 grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może wytłumaczyć grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volkswagenie Golfie 4, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był idealny, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą sprawdzimy z wartością „W”, im wyższa jest ta wartość, tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że gdy jest zimny, smarowanie, które umożliwia, nie wystarcza, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volkswagenie Golfie 4 nie wahaj się wymieniać go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Volkswagenie Golfie 5 ?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagenie Golfie 4 z powodu świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma komplikacje zaczynające się, gdy jest zimno, mogą to być świece żarowe Volkswagena Golfa 4, które są na wyczerpaniu. Rzeczywiście, rozładowana świeca zapłonowa spowoduje, że powiązany cylinder nie będzie się nagrzewał i wywoła silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Golf 4, więc weź pod uwagę ocenę stanu swoich świec zapłonowych indywidualnie za pomocą multimetru, może być, że tylko jeden jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj wymieniliśmy Ci główne powody, dla których silnik trzaska zimnem w samochodzie, nie wahaj się przeglądać naszej strony poświęconej Twojemu samochodowi, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector