Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Golfa 6 grzechocze, gdy jest zimny

Stawianie czoła ciągłym hałasom w samochodzie prawdopodobnie będzie denerwujące, ponieważ pojazd silnikowy jest tak skomplikowany, że generalnie trudno jest określić jego źródło, a jeszcze bardziej skomplikowane jest znalezienie części, która je powoduje. W przypadku, gdy Ty również wcześniej natknąłeś się na szum zimnego silnika w swoim Volkswagenie Golfie 6, możemy Ci wyraźnie pomóc. Rzeczywiście, nasz zespół podjął decyzję o skomponowaniu tej treści, aby móc zbadać główne przyczyny an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagenie Golfie 6. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem z powodu niewłaściwego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Volkswagena Golfa 6 grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Golfa 6 generuje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu i szybko się kończy, możliwe jest, że smarowanie silnika jest wadliwe. Rzeczywiście, sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzona i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska w Twoim Volkswagenie Golfie 6, powinien wrócić do normalnej pracy, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, koniecznie sprawdź stan silnika.

Silnik mojego Volkswagena Golfa 6 grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może uzasadniać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volkswagenie Golfie 6, jest to, że podczas wymiany oleju wybór oleju nie był najlepszy, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą skontrastujemy z wartością „W”, im wyższa jest ta wartość, tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że w stanie zimnym smarowanie, które umożliwia, nie jest wystarczające, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volkswagenie Golfie 6 nie wahaj się wymieniać go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Volkswagen Golf 6 ?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagenie Golfie 6 z powodu świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma trudność z uruchomieniem, gdy jest zimno, może to oznaczać, że świece żarowe Volkswagena Golfa 6 są na wyczerpaniu. Rzeczywiście, zgaszona świeca spowoduje, że podłączony cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Golf 6, więc pomyśl o wypróbowaniu stanu swoich świec osobno za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jeden jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj wyjaśniliśmy Ci główne przyczyny trzaskania zimnego silnika w samochodzie. Nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć więcej informacji na temat wszystkich awarii związanych z Twoim samochodem.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector