Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Golfa grzechocze, gdy jest zimny

Częste hałasy w Twoim samochodzie będą prawdopodobnie irytujące, ponieważ pojazd silnikowy jest tak skomplikowany, że w większości przypadków trudno jest wyśledzić jego pochodzenie, a jeszcze bardziej skomplikowane jest znalezienie elementu, który je powoduje. Jeśli Ty również natknąłeś się na szum zimnego silnika swojego Volkswagena Golfa, z pewnością możemy Ci pomóc. Rzeczywiście, nasz zespół zdecydował się opublikować ten dokument, aby móc przejrzeć główne przyczyny an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagenie Golfie. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem nieodpowiednim olejem, a na końcu świecami żarowymi.

Silnik mojego Volkswagena Golfa grzechocze tylko przy ruszaniu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Golfa generuje zimne grzechotki, szczególnie podczas rozruchu i szybko się kończy, możliwe jest, że przyczyną jest smarowanie silnika. Rzeczywiście, sitko oleju (element, który zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzony i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twojego Volkswagena Golfa, powinien wrócić do normalnej pracy, ponieważ smarowanie silnika będzie odbywało się naturalnie, koniecznie sprawdź stan silnika.

Silnik mojego Volkswagena Golfa grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną możliwością, która może uzasadniać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volkswagenie Golfie, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był idealny, rzeczywiście oleje silnikowe różnią się lepkością, co sprawdzimy z wartością „W”, im wyższa ta wartość oznacza, że ​​olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe, że smarowanie na zimno nie wystarcza, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volkswagenie Golfie nie wahaj się wymieniać go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Volkswagenie Golfie 7 ?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagenie Golfie, co powoduje świece żarowe

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma problemy zaczynają się, gdy jest zimno, może to być uszkodzone świece żarowe Volkswagena Golfa. Rzeczywiście, zgaszona świeca spowoduje, że podłączony cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Golf, więc pomyśl o samodzielnym sprawdzeniu stanu świec za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jedna jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj ujawniliśmy Ci główne czynniki silnika, które trzaskają zimno w samochodzie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę specjalizującą się w Twoim samochodzie, aby znaleźć więcej informacji na temat wszystkich awarii związanych z Twoim samochodem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector