Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Polo 4 grzechocze, gdy jest zimny

Częste hałasy w Twoim samochodzie bywają denerwujące, pojazd mechaniczny jest tak skomplikowany, że na ogół trudno jest znaleźć jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć element, który je powoduje. W przypadku, gdy Ty również spotkałeś się wcześniej z zimnym dźwiękiem silnika w swoim Volkswagen Polo 4, możemy Ci wyraźnie wesprzeć. W rzeczywistości zdecydowaliśmy się stworzyć tę stronę z treścią, aby móc zbadać główne przyczyny an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagen Polo 4. Najpierw sprawdzimy silniki, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem nieodpowiedni olej, a na końcu świece żarowe.

Silnik mojego Volkswagena Polo 4 grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Polo 4 wydaje zimne grzechotki, zwłaszcza podczas rozruchu, a potem kończy się to dość szybko, możliwe, że winę ponosi Twoje smarowanie silnika. W rzeczywistości sitko oleju (element, który zasysa olej i sprawia, że ​​unosi się on do górnej części silnika) może ulec uszkodzeniu i dlatego potrzeba czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twojej sytuacji, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twojego Volkswagena Polo 4 powinien wrócić do normalnej pracy, ponieważ smarowanie silnika odbędzie się naturalnie, pamiętaj o sprawdzeniu stanu silnika.

Silnik mojego Volkswagena Polo 4 grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną sytuacją, która może wytłumaczyć grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volkswagen Polo 4, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był doskonały, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą porównamy z wartością „W”, im wyższa wartość tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że w stanie zimnym smarowanie, które umożliwia, nie jest wystarczające, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volkswagen Polo 4, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wymienić go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Volkswagen Polo 3, co robić ?

Silnik, który grzechocze, gdy zimny w moim Volkswagen Polo 4 powoduje świece żarowe

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma trudności z uruchomieniem, gdy jest zimno, może to oznaczać, że świece żarowe Volkswagen Polo 4 są na wyczerpaniu. W rzeczywistości rozładowana świeca spowoduje, że załączony cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Polo 4, więc pomyśl o diagnozowaniu stanu swoich świec osobno za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jeden jest zaangażowana jak oni wszyscy. Tutaj ujawniliśmy Ci główne powody, dla których silnik trzaska zimnym samochodem, nie zastanawiaj się dwa razy, aby skonsultować się z naszą stroną specjalizującą się w Twoim samochodzie, aby znaleźć więcej informacji na temat wszystkich awarii związanych z Twoim samochodem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector