Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Tourana grzechocze, gdy jest zimny

Stawianie czoła powtarzającym się hałasom w samochodzie może być denerwujące, pojazd silnikowy jest tak skomplikowany, że przez większość czasu trudno jest wyśledzić jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć część, która go motywuje. W przypadku, gdy Ty również natknąłeś się na dźwięk zimnego silnika w swoim Volkswagenie Touranie, możemy Ci wyraźnie pomóc. W rzeczywistości postanowiliśmy napisać tę treść, aby zbadać główne motywy silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagenie Touranie. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem nieodpowiednim olejem, a na końcu świecami żarowymi.

Silnik mojego Volkswagena Tourana grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Tourana grzechota na zimno, zwłaszcza podczas rozruchu i który gaśnie niedługo potem, możliwe, że za to odpowiada smarowanie silnika. W rzeczywistości sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​podnosi się on do górnej części silnika) może ulec uszkodzeniu i dlatego potrzeba czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który trzaska Twojego Volkswagena Tourana, powinien powrócić do normalnych funkcji, ponieważ smarowanie silnika zostanie wykonane normalnie, pamiętaj o sprawdzeniu stanu silnika.

Silnik mojego Volkswagena Tourana, który grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może wyjaśnić silnik, który klekocze zimno w Twoim Volkswagenie Touranie, jest to, że podczas wymiany oleju wybór oleju nie był doskonały, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, co sprawdzimy z wartością „W”, im wyższa ta wartość oznacza, że ​​olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe jest, że w stanie zimnym smarowanie, które umożliwia, nie jest na tyle dobre, aby ograniczyć trzaskanie silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, czy stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w Twoim Volkswagenie Touranie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wymienić go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Tourana na 5-osobowego?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagenie Touranie, przyczyna świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma komplikacje zaczynające się, gdy jest zimno, być może świece żarowe Volkswagena Tourana są prawie dobre do wymiany. W rzeczywistości zużyta świeca zapłonowa spowoduje, że podłączony cylinder nie będzie się nagrzewał i wywoła silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Touran, więc pomyśl o niezależnym zbadaniu stanu swoich świec za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jedna jest zaniepokojony jak oni wszyscy. Tutaj ujawniliśmy Ci główne motywy silnika, który trzaska zimno w samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć naszą stronę specjalizującą się w Twoim samochodzie, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Tourana, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector