Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volkswagena Transportera 5 grzechocze, gdy jest zimny

Bycie ofiarą regularnych dźwięków w samochodzie może być denerwujące, pojazd jest tak wyrafinowany, że generalnie trudno jest zidentyfikować jego źródło, a jeszcze trudniej znaleźć element, który je powoduje. W przypadku, gdy Ty również wcześniej spotkałeś się z zimnym odgłosem silnika w swoim Volkswagen Transporter 5, możemy Ci wyraźnie pomóc. W rzeczywistości nasz zespół podjął decyzję o opublikowaniu tego artykułu w celu przeanalizowania głównych przyczyn an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volkswagenie Transporterze 5. Najpierw przyjrzymy się silnikom, które grzechoczą tylko przy rozruchu, potem nieodpowiednim olejem, a na końcu świecami żarowymi.

Silnik mojego Volkswagena Transportera 5 grzechocze tylko podczas ruszania

Jeśli silnik Twojego Volkswagena Transportera 5 generuje zimne grzechotki, szczególnie podczas rozruchu, a następnie dość szybko zanika, możliwe, że winę ponosi Twoje smarowanie silnika. W rzeczywistości sitko oleju (element, który zasysa olej i sprawia, że ​​podnosi się on do górnej części silnika) może ulec uszkodzeniu i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo lepki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który uderza w Twojego Volkswagena Transportera 5, powinien powrócić do normalnych osiągów, ponieważ smarowanie silnika zostanie wykonane normalnie, sprawdź stan silnika.

Silnik mojego Volkswagena Transportera 5, który grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może uzasadniać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volkswagen Transporterze 5, jest to, że podczas wymiany oleju dobór oleju nie był idealny, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą sprawdzimy z wartością „W”, im wyższa jest ta wartość, tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe, że smarowanie na zimno nie wystarcza do ograniczenia trzaskania silnika, porównaj olej używany z olejem sugerowanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volkswagen Transporter 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wymienić go na odpowiedni olej.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Volkswagen Transporter 4, co robić ?

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volkswagenie Transporterze 5 z powodu świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma trudność z uruchomieniem, gdy jest zimno, być może świece żarowe Volkswagen Transporter 5 są prawie dobre do wymiany. W rzeczywistości rozładowana świeca zapłonowa spowoduje, że połączony cylinder nie będzie się nagrzewać i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volkswagen Transporter 5, więc weź pod uwagę ocenę stanu świec zapłonowych niezależnie za pomocą multimetru, może być tak, że tylko jedna jest zaniepokojona, tak jak wszystkie z nich. Tutaj wyjaśniliśmy Ci główne motywy silnika, który trzaska zimno w samochodzie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć dalsze informacje na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem silnikowym.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector