Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Silnik Volvo XC60 grzechocze, gdy jest zimny

Ciągłe hałasy w Twoim samochodzie bywają nieprzyjemne, samochód jest tak wyrafinowany, że generalnie trudno jest wyśledzić jego pochodzenie, a jeszcze trudniej znaleźć część, która go uruchamia. W przypadku, gdy Ty również natkniesz się na odgłos zimnego silnika w swoim Volvo XC60, z pewnością możemy Ci pomóc. Rzeczywiście, nasz zespół redakcyjny zdecydował się stworzyć tę treść, aby móc sprawdzić główne czynniki wywołujące an silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w Twoim Volvo XC60. Najpierw sprawdzimy silniki, które grzechoczą tylko po włączeniu, potem z powodu nieodpowiedniego oleju, a na końcu z powodu świec żarowych.

Silnik mojego Volvo XC60 grzechocze tylko podczas rozruchu

Jeśli silnik Twojego Volvo XC60 brzęczy, zwłaszcza podczas rozruchu i szybko się kończy, możliwe jest, że winę za to ponosi smarowanie silnika. Rzeczywiście, sitko oleju (część, która zasysa olej i sprawia, że ​​podnosi się on do górnej części silnika) może zostać uszkodzona i dlatego potrzeba trochę czasu, aby olej podniósł się, gdy jest jeszcze bardzo gęsty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, po kilkudziesięciu sekundach silnik, który uderza w Twoje Volvo XC60, powinien powrócić do normalnych funkcji, ponieważ smarowanie silnika będzie przebiegać normalnie, upewnij się, że sprawdziłeś stan silnika.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volvo XC60?

Silnik mojego Volvo XC60, który grzechocze na zimno z powodu zbyt płynnego oleju

Inną opcją, która może uzasadniać grzechotanie zimnego silnika w Twoim Volvo XC60, jest to, że podczas wymiany oleju wybór oleju nie był doskonały, w rzeczywistości oleje silnikowe różnią się lepkością, którą skontrastujemy z wartością „W”, im wyższa wartość tym olej będzie gęstszy i na odwrót. Jeśli wybrano zbyt płynny olej, możliwe, że smarowanie na zimno nie wystarcza do ograniczenia trzaskania silnika, porównaj używany olej z olejem zalecanym przez producenta, jeśli stukanie silnika jest silne lub utrzymuje się w swoim Volvo XC60 nie zastanawiaj się dwa razy, aby wymienić go na odpowiedni olej.

Silnik, który grzechocze, gdy jest zimny w moim Volvo XC60, co jest przyczyną świec żarowych

Jeśli masz silnik wysokoprężny, twój silnik grzechocze, gdy jest zimny i ma problemy zaczynają się, gdy jest zimno, być może świece żarowe Volvo XC60 są prawie dobre do wymiany. Rzeczywiście, martwa świeca zapłonowa spowoduje, że podłączony cylinder nie będzie się nagrzewał i spowoduje silniejsze grzechotanie w silniku Volvo XC60, więc pomyśl o wypróbowaniu stanu świec zapłonowych osobno za pomocą multimetru, może się okazać, że tylko jedna jest zaangażowani jak oni wszyscy. Tutaj opisaliśmy Ci główne powody, dla których silnik trzaska zimnym samochodem, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę poświęconą Twojemu samochodowi, aby znaleźć więcej informacji na temat wszystkich awarii związanych z Twoim pojazdem.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volvo XC60?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo XC60, przejdź do naszej kategorii Volvo XC60.

Ссылка на основную публикацию