Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

smart fortwo, który ginie podczas jazdy

Jeśli masz problem ze swoim smartem fortwo i nie możesz dowiedzieć się, skąd on pochodzi, nie martw się, właśnie w tym artykule pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi na te komplikacje. Jeśli w twoim przypadku, twój smart fortwo zatrzymuje się podczas jazdy , musisz być bardziej niż zaniepokojony tym problemem. W tym przewodniku pomożemy Ci zlokalizować przyczynę problemu. Z przyjemnością odkryjesz jednak, że pojazd, który zatrzymuje się podczas jazdy, może powodować wiele różnych problemów, więc spróbuj sprawdzić je wszystkie z perspektywy tego, jak zachowuje się Twój smart fortwo, gdy umiera podczas jazdy. Aby to zrobić, wymienimy teraz wszystkie części, które zostały uznane za zaangażowane, oraz przyczyną ich awarii, gdy smart fortwo umiera podczas jazdy.

smart fortwo KTÓRY WYŁĄCZA SIĘ PODCZAS JAZDY: OBJĘTE CZĘŚCIAMI

W rzeczywistości pomożemy Ci w dochodzeniu w sprawie pochodzenie Twojego smarta fortwo, który ginie podczas jazdy. Sprawdź wszystkie elementy, które w przypadku uszkodzenia będą przyczyną problemu, którego doświadczasz.

ZAWÓR EGR

Zawór EGR to jeden z elementów, które przysparzają kierowcom sporo kłopotów. Oczywiście, ten zawór ma zwyczaj zatykania się w miarę upływu czasu lub spowodowany „cichą” jazdą Twojego smarta fortwo. Może to skutkować słabą dyfuzją spalin, a gdy jest całkowicie zatkany, utratą mocy i możliwym utknięciem na biegu jałowym. Zapoznaj się z całym artykułem dotyczącym problemów z zaworem EGR, aby uzyskać więcej informacji.

PRZEWÓD UZIEMIAJĄCY LUB KŁOPOT ELEKTRYCZNY

Czy Twój smart fortwo wyłącza się podczas jazdy? Nie zapomnij spojrzeć na swój system elektryczny, jeśli jest to na przykład przewód uziemiający, który może spowodować zwarcie lub całkowicie przerwany obwód elektryczny, który nie może już przewodzić prądu. To jeden z najtrudniejszych do wykrycia motywów… Sugerujemy, abyś spróbował zlokalizować „spaloną” część przewodu uziemiającego, co wskazywałoby, że pomiędzy przewodem a nadwoziem powstał łuk elektryczny, jednak bezwzględnie będziesz musiał skontaktuj się ze specjalistą, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim smartem fortwo?

SIŁOWNIK JAŁOWY

Zadaniem tego komponentu jest kontrolowanie obrotów silnika na biegu jałowym Twojego smarta fortwo. Jeśli silnik Twojego smarta fortwo nagle się zatrzyma podczas postoju, na przykład na czerwonym świetle, sprawdź poziom zużycia siłownika.

POMPA PALIWA

Jeden z najbardziej oczywistych motywów, bez paliwa, silnik przestaje działać. Często z biegiem lat filtr pompy paliwa może się zatkać lub pompa paliwa jest słaba i przestaje pompować. Tak czy inaczej, Twój smart fortwo mógłby się pozbyć chociaż jazdy.

SYSTEM WTRYSKU PALIWA

To samo odbicie, co wcześniej, jednak w tym scenariuszu jest to ostatnia faza wlotu paliwa do silnika. Zatarte wtryskiwacze, uszkodzona pompa wtryskowa lub czujnik oraz Twój smart fortwo mogą przestać działać lub całkowicie wyłączyć wtrysk paliwa. Problem z wtryskiem zwykle pojawia się, gdy wtrysk paliwa jest gorący.

WYDANIE NEIMAN

Neiman, głównie w odniesieniu do stacyjki, często przysporzy Ci kłopotów i sprawi, że Twój smart fortwo będzie się go pozbył podczas jazdy. Ta część, która jest niezbędna do uruchomienia samochodu, służy również jako zabezpieczenie przed kradzieżą, które uniemożliwi normalne działanie smarta fortwo w przypadku awarii.

CEWKI ZAPŁONOWE (TYLKO SILNIK BENZYNOWY)

Przedostatnim najważniejszym powodem zatrzymania się smarta fortwo, mimo że jazdą jest cewka zapłonowa. To pochodzenie jest istotne tylko dla samochodów benzynowych, ponieważ silnik działa w wyniku eksplozji, a nie kompresji. Jeśli twoje cewki są zbyt zużyte, nie będą już iskrzyć. Spójrz na tę stronę.

Weiterlesen:
Dlaczego mój smart fortwo pachnie spalonym plastikiem?

AKUMULATOR / ALTERNATOR

Wreszcie równie dobrze można paść ofiarą zużytego akumulatora lub uszkodzonego alternatora. W obu przypadkach brak energii zmagazynowanej w akumulatorze uniemożliwi działanie smarta fortwo, ponieważ nie będzie on już w stanie zasilać najważniejszych części jednostki silnikowej.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących smarta fortwo zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią smart fortwo.

Ссылка на основную публикацию