Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Szyba zablokowana w Oplu Vivaro, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jednym z najprostszych sposobów na szybkie rozproszenie tego ciepła latem lub pozbycie się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Oplu Vivaro? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy okoliczność ręcznego szyby naklejonej w Oplu Vivaro, a po drugie okoliczność elektrycznego szyby.

Ręczne okno naklejone w Oplu Vivaro

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: okno Twojego Opla Vivaro utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to z konieczności bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Opla Vivaro zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne z powodu wilgotność.

Weiterlesen:
Światło hamowania Opel Vivaro pozostaje włączone, co robić ?

Dlaczego ręczna szyba mojego Opla Vivaro zacięła się?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie ręczna szyba Twojego Opla Vivaro zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne czynniki, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub złamany: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręcznie okno w moim Oplu Vivaro?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Opla Vivaro jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne dla Ciebie alternatywy, abyś mógł odblokuj szybę swojego Opla Vivaro . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zidentyfikujesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje okno Twojego Opla Vivaro. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Elektryczna szyba zablokowana w Oplu Vivaro

Przejdźmy teraz do najbardziej znanej okoliczności, a okno elektryczne zablokowane w Oplu Vivaro . Prawdę mówiąc, okna elektryczne są z konieczności trudniejsze niż okna ręczne, a co za tym idzie, nieuchronnie niosą ze sobą dodatkowe komplikacje.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Oplu Vivaro?

Dlaczego okno elektryczne w moim Oplu Vivaro zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Oplu Vivaro:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Ogólnie można to odkryć, ponieważ zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, również powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Twojego Opel Vivaro

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Opla Vivaro

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane elektryczne okno w moim Oplu Vivaro?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowanego okna w Oplu Vivaro, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne środki, które będziesz mógł zastosować, aby odblokować okno swojego Opla Vivaro:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Znajdując się przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Oplu Vivaro, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Oplu Vivaro zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Opla Vivaro, co robić ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Oplu Vivaro/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia w robieniu ich samemu, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Vivaro, przejdź do naszej kategorii Opel Vivaro.

Ссылка на основную публикацию