Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Szyba zablokowana w Peugeot 308, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jednym z najbardziej podstawowych sposobów szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowało się w moim Peugeocie 308? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Peugeocie 308, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczna szyba naklejona w Peugeot 308

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: szyba Twojego Peugeota 308 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zmieni się to zbytnio od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzież pojazdu lub masz problemy ze złą pogodą i że wnętrze Twojego Peugeot 308 zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne w wyniku wilgoci.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Peugeot 308 ?

Dlaczego ręczna szyba mojego Peugeota 308 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Peugeot 308 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze motywy, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub złamany: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Peugeot 308?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Peugeot 308 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Peugeota 308 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zidentyfikujesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Peugeot 308. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Elektryczna szyba naklejona na Peugeot 308

Przejdźmy teraz do najbardziej podstawowego przypadku, a zablokowana elektrycznie szyba w peugecie 308 . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w konsekwencji powodują dodatkowe komplikacje.

Dlaczego okno elektryczne w moim Peugeot 308 zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni zablokowanego okna w Peugeocie 308:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto podczas otwierania szyby w Twoim Peugeot 308 powinien być słyszalny dźwięk.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Peugeota 308

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep elektryczny do przyczepy Peugeot 308 ?

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Peugeot 308?

Teraz, gdy widzieliśmy już wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Peugeot 308, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdziesz różne metody, które możesz umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno w swoim Peugeot 308 :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Peugeot 308, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • Jeśli chodzi o silnik, to podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem, rzeczywiście martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Peugeot 308 uszkodzona jest jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Peugeot 308 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Peugeocie 308/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 308, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 308.

Ссылка на основную публикацию