Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Szyba zablokowana w Peugeot 508, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato nadal są piecami. Jednym z najłatwiejszych sposobów na dość szybkie rozproszenie ciepła przez całe lato lub ograniczenie mgły w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak czasami twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowało się w moim Peugeocie 508? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze zobaczymy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Peugeocie 508, a po drugie przypadek elektrycznego szyby.

Ręczna szyba naklejona w Peugeot 508

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli szyba Twojego Peugeota 508 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi on wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to z konieczności bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzież pojazdu lub złą pogodę i że wnętrze Twojego Peugeot 508 zapleśnia się lub ma problemy z elektryką, ponieważ w wyniku wilgoci.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Peugeot 508?

Dlaczego ręczna szyba mojego Peugeota 508 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Peugeot 508 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne czynniki, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Peugeot 508?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Peugeot 508 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych alternatywach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Peugeota 508 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość podstawowe. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji dość szybko zidentyfikujesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co zablokuje szybę Twojego Peugeota 508. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Elektryczna szyba naklejona na Peugeot 508

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a zablokowana elektrycznie szyba w peugecie 508 . Oczywiście, okna elektryczne są z konieczności bardziej złożone niż okna ręczne i w konsekwencji nieuchronnie przynoszą im dodatkowe problemy.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Peugeot 508 ?

Dlaczego okno elektryczne w moim Peugeot 508 zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych początków zablokowanego okna w Peugeocie 508:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Oczywiście jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie widać to, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto podczas otwierania szyby w Twoim Peugeot 508 powinien być słyszalny dźwięk.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Peugeot 508

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Peugeot 508?

Teraz, gdy poznaliśmy już wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna w Peugeot 508, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne techniki, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno w swoim Peugeot 508 :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Peugeot 508, zapoznaj się z naszą zawartością strony, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest zaplątany, możesz spróbować samodzielnie wyjmując szybę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w każdym innym przypadku będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnikową, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Peugeot 508 uszkodzona jest jedna ze wsporników szyb, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Mój Peugeot 508 jedzie w lewo, co robić ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Peugeot 508/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, że ​​możesz je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 508, przejdź do naszej kategorii Peugeot 508.

Ссылка на основную публикацию