Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

W Infiniti Q60 pali się kontrolka ABS, co robić ?

W dzisiejszych czasach zwracanie uwagi na swój samochód jest niezbędne, prawdę mówiąc, jeśli nie wykonujesz minimalnych czynności serwisowych lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nieprawidłowości, istnieje duże ryzyko, że Twój samochód popadnie w zły stan. To jest właśnie temat, o którym będziemy rozmawiać na tej stronie, jednym z symptomów, który najbardziej niepokoi właścicieli samochodów, jest Lampka ostrzegawcza ABS w Infiniti Q60. Aby pomóc Ci zapoznać się z tą lampką ostrzegawczą, najpierw sprawdzimy, czemu odpowiada ta lampka ostrzegawcza ABS, a następnie za chwilę jak postępować jeśli kontrolka ABS świeci w Infiniti Q60?.

Co oznacza kontrolka ABS w Infiniti Q60?

Naszą pracę rozpoczniemy od znaczenie kontrolki ABS w Infiniti Q60, aby to zrobić, najpierw dowiemy się, co to jest ABS, a następnie, dlaczego zapala się kontrolka ABS w Twoim samochodzie.

Czym jest ABS w Infiniti Q60?

Na początek konieczne jest zademonstrowanie, do czego wykorzystywany jest ABS Twojego Infiniti Q60, abyś mógł zrozumieć resztę treści. ABS (Anti-lock Braking System) to urządzenie zapobiegające blokowaniu się kół Twojego samochodu podczas hamowania. Celem tego systemu jest skrócenie drogi hamowania samochodu poprzez zapobieganie blokowaniu kół, ślizganiu się po drodze i utracie kontroli nad samochodem. System ABS Twojego Infiniti Q60 składa się z kilku elementów, oto one:

  • Czujniki prędkości na każdym kole, który sprawdzi, czy jedno z kół się zablokuje.
  • Układ hydrauliczny i zawory który będzie kontrolował nacisk klocków na tarcze, aby kontrolować siłę hamowania auta
  • Komputer, który jest centrum sterowania całym systemem ABS, a także światłem ABS Twojego Infiniti Q60
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Infiniti Q60 ?

.

Faktem jest, że możesz z łatwością poczuć, jak działa ABS Twojego samochodu. Jeśli będziesz musiał kierować, przekonasz się, że Twój samochód będzie hamował łapą, to jest dokładnie to, na co pozwala ABS, zoptymalizuje hamowanie do maksimum, łącząc fazy nacisku na tarcze hamulcowe i fazy zwalniania, aby zapobiec koła przed zablokowaniem.

Znaczenie kontrolki ABS w Infiniti Q60

Teraz przechodzimy do części, na której z pewnością bardziej Ci zależy, co oznacza lampka ostrzegawcza ABS w Infiniti Q60? Przede wszystkim jest to pomarańczowe światło, więc jeśli się świeci, oznacza to, że Twój układ ABS jest uszkodzony. Należy mieć świadomość, że gdy zaświeci się lampka ostrzegawcza ABS, ABS zostanie przełączony w tryb bezpieczeństwa, więc należy zmodyfikować jazdę i nie podejmować żadnego ryzyka. Oto różne problemy, które może sygnalizować lampka ostrzegawcza ABS w Twoim Infiniti Q60:

  • Może to być zwykłe zwarcie, uszkodzona wiązka przewodów, uszkodzony przekaźnik lub bezpiecznik. Użyj manometru, aby to sprawdzić.
  • Nieprawidłowo działający czujnik ABS: Awaria jednego z nich motywuje włączenie się kontrolki ABS w Twoim Infiniti Q60
  • Blok hydrauliczny ABS Twojego Infiniti Q60: Jeśli jest uszkodzony, możliwe, że zapali się lampka kontrolna i nie będziesz już mógł korzystać z ABS.
  • Komputer ABS: Jeśli komputer ma problem, będąc centrum wszystkich decyzji podejmowanych w celu obsługi Twojego ABS, nieuchronnie zapali się kontrolka.

Co się stanie, jeśli w moim Infiniti Q60 zaświeci się kontrolka ABS?

Przejdziemy teraz do części, w której postaramy się udzielić kilku odpowiedzi, jak wyłączyć to światło, a tym samym odpowiedzieć na następujące pytanie: co zrobić, jeśli w moim Infiniti Q60 świeci się kontrolka ABS?. Odpowiedzi będą uzależnione od napotkanych braków. Po pierwsze, przekaż swoje Infiniti Q60 do narzędzia diagnostycznego, jeśli nie wiesz, jak odczytać kod błędu w Infiniti Q60, nie wahaj się czytać naszych treści, które wskazują kroki, które należy podjąć. Po znalezieniu przyczyny problemu, oto kroki, które należy podjąć, aby go rozwiązać i wyłącz kontrolkę ABS w swoim Infiniti Q60:

  • Problem z ECU lub blokiem hydraulicznym: Można go tylko wyregulować, w tej sytuacji będziesz musiał przejść przez profesjonalistę, ale jeśli jest martwy, wymiana ECU może kosztować około 1000 € i 1500 do 2000 € jeśli będziesz musiał wymienić oba.
  • Problem elektryczny: Po zidentyfikowaniu problemu elektrycznego z manometrem, jeśli jest to tylko bezpiecznik lub przekaźnik, policz maksymalnie około 10 €, w przeciwnym razie będziesz musiał naprawić wiązkę przewodów.
  • Wadliwy czujnik: Czasami wystarczy zwykłe wyczyszczenie czujników, aby rozwiązać problem, w przeciwnym razie wymiana czujnika może kosztować nawet kilkaset euro.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Infiniti Q60?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Infiniti Q60, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Infiniti Q60.

Ссылка на основную публикацию