Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Światło olejowe serii Bmw 1, które pozostaje włączone

Zwracanie uwagi na swój pojazd jest konieczne w dzisiejszych czasach, oczywiście, jeśli nie wykonujesz minimalnej konserwacji lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nieprawidłowości, istnieje duże ryzyko, że odkryjesz, że Twój samochód gnije. To jest właśnie ta sprawa, z którą będziemy się dzisiaj zajmować, jednym ze wskaźników, które najbardziej niepokoją właścicieli samochodów, jest to kontrolka oleju w serii Bmw 1 . Aby pomóc Ci ocenić tę lampkę ostrzegawczą, najpierw dowiemy się, do czego odpowiada ta lampka ostrzegawcza oleju w serii Bmw 1, a następnie za chwilę co zrobić, jeśli zapali się kontrolka oleju na Bmw serii 1? .

Wskaźnik świetlny oleju w serii Bmw 1

Rola światła oleju w serii Bmw 1

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią od znaczenie światła oleju w serii Bmw 1 . Ten wskaźnik jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, w rzeczywistości z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony, powinien oznaczać ochronę Twojej jednostki silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil znacząco wpłynąć na jednostkę silnika. Zadaniem Twojego oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych Twojego silnika i unikanie najmniejszego tarcia, chłodzenie jednostki silnika i usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym mechanizmom działać bez zepsucia, jednostka silnika pracująca bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Dlatego konieczne jest stałe utrzymywanie odpowiedniego poziomu oleju i ciśnienia, aby mieć pewność, że pracuje w odpowiednich warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do serii Bmw 1, więc nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym przewodniku, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Bmw Serie 1 F21 ?

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w serii Bmw 1?

Przejdziemy teraz do różnych powodów a lampka ostrzegawcza oleju w silniku, która zapala się w serii Bmw 1 . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto problemy związane z tym pokazem ostrzegawczym:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, oznacza to, że Twój poziom oleju jest niewystarczający.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który jest używany do ciągłego monitorowania poziomu ciśnienia oleju w silniku serii Bmw 1, może zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą oleju w samochodzie. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojej serii Bmw 1!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, awaria pompy oleju spowoduje zapalenie się czerwonej kontrolki oleju na desce rozdzielczej Twojego Bmw serii 1, olej nie będzie już prawidłowo płynął w jednostce silnika, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo krytyczny.

Co się stanie, jeśli lampka kontrolna oleju zapali się w Twojej serii Bmw 1?

Postaramy się teraz podać kroki, które należy wykonać w przypadku lampka ostrzegawcza oleju zapala się lub miga w serii Bmw 1; .

Jak sobie z tym poradzić, jeśli pomarańczowe lub żółte światło oleju jest w serii Bmw 1?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój pojazd silnikowy: nie w bezpośrednim niebezpieczeństwie , jednak jazda z tą lampką nie jest mądrą decyzją bo pokazuje że Twój poziom oleju jest niewystarczający . W związku z tym wymagane jest: sprawdź poziom oleju jak najszybciej i sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w BMW serii 1, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią, która dotyczy tego problemu, jeśli tak jest w Twoim przypadku.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Bmw Serie 1 F21, które pozostaje włączone

Jak sobie z tym poradzić, jeśli czerwony wziernik oleju świeci się w serii Bmw 1?

Oznacza to, że masz czerwona lampka oleju świeci się w serii Bmw 1 . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz jednostkę silnika lub ryzykujesz uszkodzeniem jednostki silnika. Następnie zadzwonić do mechanika aby mógł wykryć źródło awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i w konsekwencji kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej kwestia Pompa olejowa w takim przypadku będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat serii Bmw 1, przejdź do naszej kategorii serii Bmw 1.

Ссылка на основную публикацию