Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Światło oleju Chevrolet Captiva, które pozostaje włączone

Dbanie o swój samochód jest w dzisiejszych czasach niezbędne, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nietypowości, istnieje duże ryzyko, że samochód stanie się nieprzyjemny w użytkowaniu. To jest dokładnie ten temat, na który odpowiemy w tym artykule, jednym ze wskaźników, które najbardziej niepokoją właścicieli samochodów, jest to kontrolka oleju w Chevrolet Captiva . Aby pomóc Ci ocenić tę lampkę ostrzegawczą, najpierw zobaczymy, co wskazuje ta lampka ostrzegawcza oleju w Chevrolet Captiva, a następnie za chwilę jak postępować jeśli kontrolka oleju świeci się w Chevrolet Captiva? .

Wskaźnik światła oleju w Chevrolet Captiva

Rola światła oleju w Chevrolecie Captiva

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od znaczenie światła oleju w Chevrolet Captiva . Ten sygnał jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, faktem jest, że z czujnikiem płynu chłodzącego jest to jedyny, który jeśli jest czerwony powinien doprowadzić do ochrony jednostki silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil krytycznie uszkodzić jednostkę silnika. Celem oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych silnika i uniknięcie najmniejszego tarcia, chłodzenie jednostki silnika i usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym mechanizmom działać bez zepsucia, jednostka silnika pracująca bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć wystarczający poziom oleju i ciśnienie, aby upewnić się, że działa w odpowiednich warunkach. Dlatego ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Chevrolet Captiva, więc nie wahaj się zasięgnąć porady naszego przewodnika, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego samochodu.

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Chevrolecie Captiva ?

Dlaczego w Chevrolet Captiva zapala się lampka ostrzegawcza oleju?

Przejdziemy teraz do różnych powodów a lampka ostrzegawcza oleju w silniku, która zapala się w Chevrolet Captiva . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto problemy związane z tym ostrzeżeniem:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, oznacza to, że Twój poziom oleju jest niewystarczający.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który jest wykorzystywany do ciągłego monitorowania poziomu ciśnienia oleju w silniku Twojego Chevroleta Captiva, może spowodować zapalenie się czerwonej lampki ostrzegawczej oleju w Twoim samochodzie. Będzie potrzebny do natychmiastowego wyłączenia silnika Twojego Chevroleta Captiva!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, problem z pompą oleju spowoduje zapalenie się czerwonej kontrolki oleju na desce rozdzielczej Twojego Chevroleta Captiva, olej nie będzie już prawidłowo płynął w Twoim silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo ważne.

Co się stanie, jeśli w Twoim Chevrolet Captiva zapali się kontrolka oleju?

Postaramy się teraz podać kroki, które należy wykonać w przypadku lampka ostrzegawcza oleju zapalająca się lub migająca w Chevrolecie Captiva .

Jak sobie z tym poradzić, jeśli w Chevrolet Captiva świeci się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój pojazd silnikowy: nie w natychmiastowym niebezpieczeństwie , niemniej jednak jazda z tym światłem nie jest dobrym pomysłem bo oznacza to, że Twój poziom oleju nie wystarcza . Dlatego konieczne jest: sprawdź poziom oleju tak szybko, jak to możliwe, a następnie sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Chevrolet Captiva, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszej treści, która dotyczy tego problemu, jeśli jest to Twoja okoliczność.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Chevrolet Captiva ?

Jak sobie z tym poradzić, gdy w Chevrolecie Captiva świeci się czerwony wziernik oleju?

Oznacza to, że masz czerwona lampka oleju świeci w Chevrolet Captiva . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zatrzymaj swój silnik lub ryzykujesz uszkodzeniem jednostki silnika. Następnie zadzwonić do technika samochodowego żeby mógł odróżnić źródło niepowodzenia i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i dlatego kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej problem Pompa olejowa i w takiej sytuacji będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Captiva, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet Captiva.

Ссылка на основную публикацию