Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Światło oleju Volkswagen Polo 5, które pozostaje włączone

Dbanie o swój pojazd jest ostatnio konieczne, w rzeczywistości, jeśli nie wykonujesz minimalnej konserwacji lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nieprawidłowości, istnieje duże ryzyko, że Twój pojazd stanie się nieprzyjemny w użyciu. Właśnie tą sprawą będziemy się zajmować w tym artykule, jedną ze wskazań, która najbardziej przeszkadza właścicielom samochodów jest kontrolka oleju w Volkswagen Polo 5 . Aby pomóc Ci przeanalizować tę lampkę ostrzegawczą, najpierw dowiemy się, do czego odpowiada ta lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 5, a następnie za chwilę jak sobie z tym poradzić, jeśli kontrolka oleju świeci się w Volkswagen Polo 5? .

Lampka kontrolna oleju w Volkswagen Polo 5

Rola kontrolki oleju w Volkswagen Polo 5

Więc zaczynamy naszą treść od znaczenie światła oleju w Volkswagen Polo 5 . Ten sygnał jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, w rzeczywistości z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony powinien doprowadzić do ochrony silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w ciągu kilku chwil poważnie uszkodzić silnik. Zadaniem twojego oleju silnikowego jest smarowanie wszystkich kół zębatych twojego silnika i unikanie najmniejszego tarcia, chłodzenie silnika i usuwanie osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym elementom pracować bez zepsucia, silnik pracujący bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Dlatego konieczne jest, aby zawsze mieć wystarczający poziom oleju i ciśnienie, aby zapewnić działanie we właściwych warunkach. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Volkswagen Polo 5, więc nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym przewodniku, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 5?

Przejdziemy teraz do różnych powodów lampka ostrzegawcza oleju silnikowego zapalająca się w Volkswagen Polo 5 . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto komplikacje związane z tym sygnałem ostrzegawczym:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, to pokazuje, że twój poziom oleju jest niewystarczający.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który stale monitoruje poziom ciśnienia oleju w silniku Twojego Volkswagen Polo 5, może zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą oleju w Twoim pojeździe silnikowym. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojego Volkswagen Polo 5!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak czujnik ciśnienia, awaria pompy oleju spowoduje włączenie czerwonej lampki oleju na desce rozdzielczej Twojego Volkswagen Polo 5, olej nie będzie już skutecznie krążył w silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo krytyczne.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Polo ?

Co się stanie, jeśli kontrolka oleju włączy się w Twoim Volkswagen Polo 5?

Teraz postaramy się podać procedury, które należy wykonać w przypadku: zapala się lub miga lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 5 .

Jak sobie z tym poradzić, jeśli w Volkswagenie Polo 5 świeci się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w bezpośrednim niebezpieczeństwie , nie mniej jednak jazda z tym światłem nie jest mądrą decyzją bo implikuje że Twój poziom oleju jest niewystarczający . W związku z tym wymagane jest: sprawdź poziom oleju tak szybko, jak to możliwe, a następnie sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Volkswagen Polo 5, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem dotyczącym tego problemu, jeśli tak jest w Twoim przypadku.

Jak sobie z tym poradzić, gdy w Volkswagenie Polo 5 świeci się czerwony wziernik oleju?

Wskazuje, że masz czerwona lampka oleju świeci w Volkswagen Polo 5 . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz silnik lub ryzykujesz uszkodzenie silnika. Następnie zadzwonić do mechanika aby mógł określić źródło awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i w konsekwencji kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej kwestia Pompa olejowa w takim przypadku będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 5, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector