Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Światło oleju Volkswagen Polo 8, które pozostaje włączone

Zwracanie uwagi na swój pojazd jest w dzisiejszych czasach ważne, w rzeczywistości, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub jeśli nie bierzesz pod uwagę oznak nietypowości, istnieje duże ryzyko, że pojazd stanie się nieprzyjemny w użytkowaniu. To jest dokładnie temat, który będziemy omawiać w tym artykule, jednym ze wskaźników, które najbardziej przeszkadzają właścicielom samochodów, jest kontrolka oleju w Volkswagen Polo 8 . Aby pomóc Ci przejrzeć tę lampkę ostrzegawczą, najpierw dowiemy się, co oznacza ta lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 8, a następnie za chwilę co zrobić, jeśli zapali się kontrolka oleju w Volkswagen Polo 8? .

Lampka kontrolna oleju w Volkswagen Polo 8

Rola kontrolki oleju w Volkswagen Polo 8

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od zainteresowanie lampką olejową w Volkswagen Polo 8 . To ostrzeżenie jest jednym z najważniejszych czujników deski rozdzielczej, w rzeczywistości z czujnikiem płynu chłodzącego jest jedynym, który jeśli jest czerwony powinien zapewnić ochronę silnika, a jeśli jest czerwony, oznacza to, że jest problem z ciśnieniem oleju , który w razie potrzeby może w kilka chwil znacznie zepsuć silnik. Działanie oleju silnikowego polega na smarowaniu wszystkich kół zębatych silnika i unikaniu najmniejszego tarcia, chłodzeniu silnika i usuwaniu osadów ciał obcych. Pozwoli to wszystkim tym mechanizmom działać bez zepsucia, silnik pracujący bez oleju wytrzyma tylko kilka chwil, zanim się zepsuje. Bardzo ważne jest, aby zawsze mieć wystarczający poziom oleju i ciśnienie, aby mieć pewność, że działa we właściwych warunkach. Dlatego ważne jest, aby podczas wymiany oleju wybrać najlepszy olej do Volkswagen Polo 8, więc nie wahaj się przeczytać naszego przewodnika, aby wybrać olej najlepiej pasujący do Twojego pojazdu silnikowego.

Dlaczego zapala się lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 8?

Przejdziemy teraz do różnych wyjaśnień lampka ostrzegawcza oleju silnikowego zapalająca się w Volkswagen Polo 8 . Może być żółty lub pomarańczowy (w zależności od roku) lub czerwony. Oto komplikacje związane z tym ostrzeżeniem:

  • Jeśli lampka naftowa jest włączona, ale jest żółta lub pomarańczowa , masz „szczęście”, to znaczy, że masz za mało oleju.
  • Problem z czujnikiem ciśnienia oleju: Czujnik ciśnienia oleju, który stale monitoruje poziom ciśnienia oleju w silniku Twojego Volkswagen Polo 8, może spowodować zapalenie się czerwonej lampki ostrzegawczej oleju w Twoim pojeździe silnikowym. Konieczne będzie natychmiastowe wyłączenie silnika Twojego Volkswagen Polo 8!
  • Problem z pompą olejową: Podobnie jak w przypadku czujnika ciśnienia, awaria pompy oleju spowoduje zapalenie czerwonej lampki oleju na desce rozdzielczej Twojego Volkswagen Polo 8, olej nie będzie już prawidłowo krążył w silniku, a ryzyko pęknięcia stanie się bardzo ważne.
Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Volkswagenie Polo 3

Co się stanie, jeśli kontrolka oleju włączy się w Twoim Volkswagen Polo 8?

Postaramy się teraz przedstawić procedury, które należy wykonać w przypadku: zapala się lub miga lampka ostrzegawcza oleju w Volkswagen Polo 8 .

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Polo 8 świeci się pomarańczowa lub żółta lampka oleju?

Jeśli padłeś ofiarą kontrolki oleju, która świeci na żółto lub pomarańczowo na desce rozdzielczej, wiedz, że Twój samochód jest nie w natychmiastowym niebezpieczeństwie , nie mniej jednak jazda z tym światłem nie jest mądrą decyzją bo to oznacza, że ​​Twój poziom oleju nie wystarcza . W związku z tym wymagane jest: sprawdź poziom oleju tak szybko, jak to możliwe, a następnie sprawdź, czy nie ma wycieku oleju w Volkswagen Polo 8, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem dotyczącym tego problemu, jeśli jest to Twoja okoliczność.

Jak postępować, jeśli w Volkswagenie Polo 8 świeci się czerwony wziernik oleju?

Wskazuje, że masz czerwona lampka oleju świeci w Volkswagen Polo 8 . Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłącz silnik lub ryzykujesz uszkodzenie silnika. Następnie zadzwonić do technika aby mógł ustalić przyczynę awarii i powiedzieć, czy to raczej awaria czujnika ciśnienia oleju i w konsekwencji kosztuje około 50 euro z robocizną, a jeśli to raczej kwestia Pompa olejowa i w takiej sytuacji będziesz musiał wydać kilkaset euro (około 300 euro).

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 8, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector