Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Ford B-max, co robić ?

Najnowsze samochody mają rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidywalnymi awariami związanymi z całą nową technologią montowaną w samochodach. Często bardzo szybko obawiamy się najmniejszych oznak osłabienia, a to dobrze, ponieważ problem w Ford B-max należy rozwiązać jak najszybciej, w przeciwnym razie pogorszy się i wpłynie na dodatkowe części. Dzisiaj zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Ford B-max, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Ford B-max wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Ford B-max wykazuje wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od początków Ford B-max, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą wywołać to drżenie. Skoncentrujemy się głównie na fakcie, że Twój Ford B-max trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz wibracje podczas przyspieszania na wibracjach Ford B-max, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią, która odnosi się do tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części jako możliwe przyczynę tego problemu. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Z drugiej strony należy pamiętać, że silniki wysokoprężne często wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Weiterlesen:
Fotel zablokowany Ford B-max w pozycji

Z drugiej strony, zła wiadomość jest taka, że ​​powód, dla którego Twój Ford B-max trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio powiązany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są często powiązane z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na osiągi Twojego Ford B-max:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i zaczyna się trząść, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, występuje problem z zapłonem Twojego samochodu, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, odczujesz problemy z wydajnością jednostki silnikowej. W rzeczywistości będą iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną wstrząsów Ford B-max na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, często tracą swój cel, w wyniku czego wibracje powodowane przez silnik nasilają się

.

Co się stanie, jeśli mój Ford B-max wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się wyśledzić przyczynę problemu lub przynajmniej zmniejszyć możliwe wyzwalacze, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania dla rozwiązania każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest niewielki i przeszkadza tylko kilka zanieczyszczeń ich prawidłowe funkcjonowanie, poradzisz sobie bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje drgania Twojego Ford B-max na biegu jałowym, będziesz musiał przeprowadzić samochód przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim powodem wibracji podczas postoju Twojego Ford B-max jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Ford B-max na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fordem B-max

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w Ford B-max, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford B-max, przejdź do naszej kategorii Ford B-max.

Ссылка на основную публикацию