Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Peugeot 106, co robić ?

Najnowsze pojazdy mają stale rosnący budżet, czy to z powodu serwisu, czy nieprzewidzianych awarii związanych z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Dość szybko obawiamy się najmniejszego sygnału słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Peugeot 106 musi być dość szybko rozwiązany, w przeciwnym razie pogorszy się i wpłynie na części pomocnicze. W tym artykule zamierzamy sprawdzić rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Peugeot 106, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się zrozumieć, dlaczego Twój Peugeot 106 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Peugeot 106 ma wibracje na biegu jałowym?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od motywów Peugeota 106, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli sprawdzić komponenty, które mogą spowodować to drżenie. Zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, że Twój Peugeot 106 drży tylko na biegu jałowym, jeśli poczujesz drgania przy przyspieszaniu na drganiach Peugeot 106, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć treść naszego artykułu, który dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne mają tendencję do drgania znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w karcie klucza Peugeot 106?

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Peugeot 106 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne przyczyny tej wibracji są bardzo często związane z zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na osiągi Twojego Peugeota 106:

  • Wtrysk: Jeśli ma to wpływ na wtrysk w Twoim samochodzie i motywuje on drżenie, powinieneś doświadczyć pewnego rodzaju sprzężenia w silniku, tak jakby samochód się skręcał.
  • Zapłon: Jeśli, z drugiej strony, problem dotyczy zapłonu Twojego samochodu, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy po całkowitym zapłonie, doświadczysz komplikacji w działaniu jednostki silnikowej. Rzeczywiście, będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną drżenia Peugeota 106 na biegu jałowym są ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, tracą swoją funkcję, w wyniku czego zwiększają się wibracje powodowane przez silnik

.

Co się stanie, jeśli mój Peugeot 106 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już udało Ci się znaleźć źródło swojego problemu lub przynajmniej zredukować możliwe motywy, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby naprawić każdą z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk to pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest drobny i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie można przezwyciężyć bez konieczności wizyty w warsztacie. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Peugeota 106, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim wyzwalaczem wibracji podczas postoju w Peugeot 106 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. Rzeczywiście, wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do warsztatu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Peugeota 106 na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Peugeot 106?

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem z drganiami na biegu jałowym w Peugeot 106, jeśli dodatkowo potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 106, spójrz na kategorię Peugeot 106.

Ссылка на основную публикацию