Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Peugeot 806, co robić ?

Nowoczesne samochody mają rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane serwisem, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Zwykle bardzo szybko niepokoimy się o najmniejsze oznaki słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Peugeot 806 musi być rozwiązywany dość szybko, w każdym innym przypadku będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe elementy. Dzisiaj przyjrzymy się rozwiązaniom dostępnym dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Peugeot 806, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego Twój Peugeot 806 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego mój Peugeot 806 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą treść od motywów Peugeota 806, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą generować to drżenie. Zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, że Twój Peugeot 806 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli poczujesz wibracje przy przyspieszaniu na wibracje Peugeota 806, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej treści, która dotyczy tego problemu. Możemy już usunąć niektóre części samochodowe jako możliwe przyczynę tego problemu. Rzeczywiście, kiedy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne zwykle wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w moim Peugeot 806 ?

Niemniej jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Peugeot 806 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są często związane z zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich konsekwencje dla zachowania Twojego Peugeota 806:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i zaczyna drżeć, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli jednak to zapłon twojego samochodu ma kłopoty, nie ma znaczenia, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, będziesz odczuwać obawy co do zachowania silnika silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującym spustem Peugeota 806 trzęsącego się na biegu jałowym są rzeczywiście ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, zwykle tracą swoją funkcję, a w konsekwencji zwiększają się wibracje powodowane przez silnik

.

Co się stanie, jeśli mój Peugeot 806 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już udało Ci się zidentyfikować źródło problemu lub przynajmniej obniżyć możliwe wyzwalacze, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania w celu rozwiązania każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest niewielki i przeszkadza tylko kilka zanieczyszczeń ich prawidłowe działanie, możesz przejść przez to bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon wytwarza drgania na biegu jałowym Twojego Peugeota 806, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim wyzwalaczem wibracji podczas postoju w Peugeot 806 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Peugeota 806 na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Peugeot 806 ?

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby zaradzić problemowi wibracji na biegu jałowym w Peugeot 806, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje biegu jałowego, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Więcej wskazówek na temat Peugeota 806 znajdziesz w kategorii Peugeot 806.

Ссылка на основную публикацию