Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Renault Kangoo, co robić ?

Nowoczesne pojazdy mają coraz większy budżet, czy to z powodu konserwacji, czy nieprzewidywalnych awarii związanych z całą nową technologią montowaną w samochodach. Często dość szybko martwimy się o najmniejsze oznaki słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Renault Kangoo należy szybko rozwiązać, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe części. W tym artykule zamierzamy odkryć rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Renault Kangoo, które wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Renault Kangoo wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego moje Renault Kangoo ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od przyczyn, dla których Renault Kangoo wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli sprawdzić komponenty, które mogą wywołać to drżenie. Zwrócimy przede wszystkim uwagę na fakt, że Twój Renault Kangoo trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz drgania przy przyspieszaniu na wibracjach Renault Kangoo, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszego artykułu, który dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe odpowiedzialne za ten problem. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne często wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Renault Kangoo ?

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twoje Renault Kangoo trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tej wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Renault Kangoo:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i powoduje drżenie, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, jest to zapłon twojego samochodu, który ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w zachowaniu silnika silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej uciążliwym wyzwalaczem drgań Renault Kangoo na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, często tracą działanie, a w konsekwencji zwiększają się wibracje powodowane przez silnik

.

Co się stanie, jeśli mój Renault Kangoo wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się znaleźć źródło swojego problemu lub przynajmniej zredukować możliwe przyczyny, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest drobny i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz to przezwyciężyć bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Renault Kangoo, będziesz musiał przeprowadzić pojazd przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju Twojego Renault Kangoo jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych klocków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Renault Kangoo na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Renault Kangoo?

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w Renault Kangoo, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje biegu jałowego, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten problem.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących Renault Kangoo, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Kangoo.

Ссылка на основную публикацию