Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Renault Twingo 2, co robić ?

Najnowsze pojazdy mają stale rosnący budżet, czy to z powodu konserwacji, czy nieprzewidywalnych awarii związanych z wszystkimi nowymi technologiami zawartymi w samochodach. Często szybko martwimy się o najmniejszy objaw słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Renault Twingo 2 należy rozwiązać jak najszybciej, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe części. W tym artykule dowiemy się, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, jeśli jesteś ofiarą a Renault Twingo 2, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego Twoje Renault Twingo 2 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego mój Renault Twingo 2 ma wibracje na biegu jałowym?

Treść naszego artykułu zaczynamy od przyczyn, dla których Renault Twingo 2 wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą generować to drżenie. Skoncentrujemy się głównie na tym, że Twoje Renault Twingo 2 drży tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania przy przyspieszaniu na wibracjach Renault Twingo 2, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z treścią naszego artykułu, który odnosi się do tego zagadnienia. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe jako możliwe odpowiedzialne za ten problem. Rzeczywiście, kiedy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak mieć świadomość, że silniki wysokoprężne często wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Z drugiej strony, zła informacja jest taka, że ​​powód, dla którego Twoje Renault Twingo 2 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są bardzo często związane z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Renault Twingo 2:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i powoduje drżenie, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby samochód się szarpał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, jest to zapłon twojego samochodu, który ma kłopoty, nie ma znaczenia, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w zachowaniu silnika twojego silnika. Rzeczywiście, pojawią się iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną drżenia Renault Twingo 2 na biegu jałowym są ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, często tracą swoją funkcję, w wyniku czego nasilają się drgania powodowane przez silnik
Weiterlesen:
Jak holować Renault Twingo 2 ?

.

Co się stanie, jeśli moje Renault Twingo 2 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się zlokalizować źródło problemu lub przynajmniej zmniejszyć możliwe przyczyny, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest drobny i tylko kilka zanieczyszczeń przeszkadza ich prawidłowe działanie, poradzisz sobie bez udawania się do mechanika. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon wytwarza wibracje na biegu jałowym Twojego Renault Twingo 2, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim wyzwalaczem wibracji podczas postoju Twojego Renault Twingo 2 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. Rzeczywiście, wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do mechanika, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Renault Twingo 2 na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i rozwiązania problemu wibracji na biegu jałowym w Renault Twingo 2.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Twingo 2 znajdziesz w kategorii Renault Twingo 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector