Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Skoda Kodiaq, co robić ?

Najnowsze samochody mają stale rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Prawdopodobnie bardzo szybko będziemy się martwić o najmniejszy wskaźnik słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Skodzie Kodiaq musi być dość szybko rozwiązany, w każdym innym przypadku będzie się pogarszał i wpłynie na części pomocnicze. Dzisiaj dowiemy się, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, jeśli jesteś ofiarą Skoda Kodiaq, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twoja Skoda Kodiaq wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego moja Skoda Kodiaq ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od przyczyn, dla których Skoda Kodiaq wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli zbadać części, które mogą wywołać to drżenie. Skoncentrujemy się głównie na fakcie, że Twoja Skoda Kodiaq trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz wibracje przy przyspieszaniu na wibracjach Skoda Kodiaq, nie wahaj się przeglądać naszych wytycznych dotyczących tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. Oczywiście na postoju, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne mogą wibrować znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twoja Skoda Kodiaq trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tej wibracji i ich konsekwencje dla wydajności Twojej Skody Kodiaq:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i motywuje go drżenie, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się ocierało.
  • Zapłon: Jeśli z drugiej strony to zapłon Twojego samochodu ma problemy, nie ma znaczenia, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w działaniu silnika silnika . W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującym spustem Skody Kodiaq trzęsącej się na biegu jałowym są rzeczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, prawdopodobnie stracą swoje zadanie, a zatem wibracje spowodowane przez silnik wzrosną
Weiterlesen:
Moja Skoda Kodiaq ciągnie w prawo, co robić ?

.

Co się stanie, jeśli moja Skoda Kodiaq wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy zająłeś się wyśledzeniem źródeł swojego problemu lub przynajmniej obniżeniem możliwych motywów, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby naprawić każdą z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest skromny i przeszkadza tylko kilka zanieczyszczeń ich prawidłowe działanie, możesz sobie z tym poradzić bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojej Skody Kodiaq, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju Twojej Skody Kodiaq jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Skody Kodiaq na biegu jałowym.

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać swój problem z wibracjami na biegu jałowym w Skodzie Kodiaq, jeśli dodatkowo do potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten problem.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Skoda Kodiaq, przejdź do naszej kategorii Skoda Kodiaq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector