Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym skoda yeti, co robić ?

Nowoczesne pojazdy stanowią coraz większy budżet, czy to z powodu konserwacji, czy nieprzewidywalnych awarii związanych z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Często martwimy się o najmniejszy objaw osłabienia, a to dobrze, ponieważ problem ze skodą yeti trzeba szybko rozwiązać, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe części. W tym artykule zamierzamy odkryć rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a skoda yeti, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego twoja skoda yeti wibruje, gdy jest bezczynna, a po drugie, co zrobić, jeśli masz nieaktywne wibracje.

Dlaczego moja skoda yeti ma wibracje bezczynności?

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od wyzwalaczy skody yeti, które wibrują na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się częściom, które mogą powodować to drżenie. W szczególności skupimy się na fakcie, że twoja skoda yeti trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz drgania przy przyspieszeniu na drganiach skody yeti, nie wahaj się zajrzeć do naszej wytycznej, która odnosi się do tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. Prawdę mówiąc, jak stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, podwozie, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne mają tendencję do drgania znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Niemniej jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twoja skoda yeti trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są bardzo często związane z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne korzenie tej wibracji i ich wpływ na wydajność skody yeti:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i powoduje drżenie, powinieneś doświadczyć jakiegoś sprzężenia w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, problem ma zapłon w Twoim samochodzie, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, będziesz mieć problemy z wydajnością jednostki silnikowej. Rzeczywiście, będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej frustrującą przyczyną drżenia skody yeti na biegu jałowym są z pewnością ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, tracą swoją funkcję i dlatego zwiększają się wibracje powodowane przez silnik
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem skoda yeti, co robić ?

.

Co się stanie, jeśli moja skoda yeti wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się znaleźć przyczynę swojego problemu lub przynajmniej obniżyć możliwe przyczyny, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania, aby rozwiązać każdy z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz przejść przez to bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojej skody yeti, musisz przeprowadzić samochód przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju skody yeti jest to, że wibracje powstają w cichych blokach silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. Rzeczywiście, wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiu skody yeti na biegu jałowym.

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w skodzie yeti, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten problem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skoda yeti, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda yeti.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector