Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Subaru Impreza, co robić ?

Najnowsze samochody mają stale rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane serwisem, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią montowaną w samochodach. Zwykle szybko martwimy się o najmniejsze oznaki słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Subaru Impreza musi być rozwiązywany szybko, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na części pomocnicze. Dzisiaj zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Subaru Impreza, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego Twoje Subaru Impreza wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego moje Subaru Impreza ma wibracje na biegu jałowym?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od motywów Subaru Imprezy, które wibrują na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się częściom, które mogą powodować to drżenie. Zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, że Twój Subaru Impreza trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz drgania przy przyspieszaniu na wibracjach Subaru Impreza, nie wahaj się zapoznać z treścią naszego artykułu, który dotyczy tej kwestii. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. Oczywiście na postoju, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak mieć świadomość, że silniki wysokoprężne zwykle drgają znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Niemniej jednak zła wiadomość jest taka, że ​​powodem, dla którego Twoje Subaru Impreza trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośredni związek z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są bardzo często związane z dopływ paliwa do samochodu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tej wibracji i ich wpływ na wydajność twojego Subaru Impreza:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zmieniony i powoduje drżenie, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, problem dotyczy zapłonu w Twoim samochodzie, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy też z pełnego zapłonu, poczujesz obawy co do osiągów jednostki silnikowej. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej uciążliwą przyczyną drżenia Subaru Imprezy na biegu jałowym są z pewnością ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, zwykle tracą swój cel, w wyniku czego wibracje powodowane przez silnik zwiększają się
Weiterlesen:
Cena wymiany amortyzatora do Subaru Impreza ?

.

Co jeśli mój Subaru Impreza wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się wyśledzić początek problemu lub przynajmniej zmniejszyć możliwe przyczyny, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania w celu rozwiązania każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk to pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest skromny i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie można przezwyciężyć bez konieczności wizyty w warsztacie. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon wytwarza wibracje na biegu jałowym Subaru Impreza, będziesz musiał przeprowadzić samochód przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim powodem wibracji podczas postoju w Subaru Impreza jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych klocków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do swojego warsztatu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiu Subaru Imprezy na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i rozwiązania, aby rozwiązać problem z wibracjami na biegu jałowym w Subaru Impreza, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Impreza, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Impreza.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector