Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Suzuki Grand Vitara, co robić ?

Najnowsze pojazdy mają rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidywalnymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Dość szybko martwimy się najmniejszym sygnałem słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Suzuki Grand Vitara musi być szybko rozwiązany, w każdym innym przypadku będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe elementy. Dzisiaj zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Suzuki Grand Vitara, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Suzuki Grand Vitara wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz wibracje na biegu jałowym.

Dlaczego mój Suzuki Grand Vitara ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od wyzwalaczy Suzuki Grand Vitara, które wibrują na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą wywołać to drżenie. W szczególności zwrócimy uwagę na fakt, że Twoja Suzuki Grand Vitara trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz wibracje podczas przyspieszania na wibracjach Suzuki Grand Vitara, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć treść naszego artykułu, który dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe, które są prawdopodobnie odpowiedzialne za ten problem. Rzeczywiście, kiedy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne mają tendencję do drgania znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Suzuki Vitara ?

Z drugiej strony złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Suzuki Grand Vitara trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do samochodu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tej wibracji i ich skutki dla zachowania Twojego Suzuki Grand Vitara:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i powoduje drżenie, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli jednak to zapłon twojego samochodu ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w zachowaniu silnika silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną drgań Suzuki Grand Vitara na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Gdy się zużyją, tracą swoje działanie, w wyniku czego wzrastają drgania powodowane przez silnik

.

Co się stanie, jeśli mój Suzuki Grand Vitara wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już poradziłeś sobie z zlokalizowaniem początku swojego problemu lub przynajmniej zmniejszeniem możliwych przyczyn, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania, aby naprawić każdą z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk to pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest drobny i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz to przeboleć bez konieczności wizyty u mechanika. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Suzuki Grand Vitara, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Silent Blocks Silent Blocks: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju Suzuki Grand Vitara jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 euro, udaj się do mechanika, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Suzuki Grand Vitara na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Suzuki Vitara, co mogę zrobić?

Oto główne przyczyny i odpowiedzi, aby pozbyć się problemu z wibracjami na biegu jałowym w Suzuki Grand Vitara, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию