Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Golf 4, co robić ?

Nowoczesne pojazdy to coraz większy budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane serwisem, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią w samochodach. Zwykle dość szybko obawiamy się o najmniejszy objaw słabości, a to dobrze, bo problem w Volkswagenie Golfie 4 trzeba dość szybko załatwić, bo inaczej będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe podzespoły. Dzisiaj odkryjemy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Volkswagen Golf 4, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Golf 4 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy drga na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Golf 4 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od początków Volkswagena Golfa 4, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się częściom, które mogą powodować to drżenie. Zwrócimy szczególną uwagę na fakt, że Twój Volkswagen Golf 4 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagena Golfa 4, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe jako możliwe przyczynę tego problemu. Rzeczywiście, kiedy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne zwykle mają znacznie większe wibracje niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Niemniej jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Volkswagen Golf 4 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są bardzo często związane z: dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Golfa 4:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zmieniony i powoduje drżenie, powinieneś doświadczyć pewnego rodzaju sprzężenia w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli jednak to zapłon Twojego samochodu ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, doświadczysz komplikacji w zachowaniu silnika silnika. Rzeczywiście, będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną trzęsienia się Volkswagena Golfa 4 na biegu jałowym są rzeczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, zwykle tracą swoje zadanie, w wyniku czego wibracje generowane przez silnik zwiększają się
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Volkswagenie Golfie 3 ?

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Golf 4 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się znaleźć przyczynę swojego problemu lub przynajmniej zmniejszyć możliwe przyczyny, wyjaśnimy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz przejść przez to bez udawania się do mechanika. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagena Golfa 4, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Silent Blocks: Ostatnim wyzwalaczem wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Golfa 4 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. Rzeczywiście, wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 euro, udaj się do mechanika, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Volkswagena Golfa 4 na biegu jałowym.

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w Volkswagenie Golfie 4, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector