Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Golf 5, co robić ?

Nowoczesne pojazdy stanowią coraz większy budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane serwisem, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Często bardzo szybko podkreślamy najmniejsze oznaki słabości, a to dobrze, bo problem w Volkswagenie Golfie 5 trzeba dość szybko załatwić, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe podzespoły. W tym artykule zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Golf 5, który wibruje na biegu jałowym. Po pierwsze postaramy się zrozumieć, dlaczego Twój Volkswagen Golf 5 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Golf 5 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od przyczyn, dla których Volkswagen Golf 5 wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się komponentom, które mogą wywołać to drżenie. Przyjrzymy się głównie temu, że Twój Volkswagen Golf 5 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli poczujesz wibracje podczas przyspieszania wibracji Volkswagena Golfa 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią, która dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. Prawdę mówiąc, jak stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, podwozie, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak wiedzieć, że silniki wysokoprężne często wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Z drugiej strony złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Volkswagen Golf 5 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są często kojarzone z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na osiągi Twojego Volkswagena Golfa 5:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim pojeździe jest zmieniony i powoduje drżenie, powinieneś doświadczyć pewnego rodzaju sprzężenia w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, jest to zapłon twojego samochodu, który ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, doświadczysz komplikacji w działaniu jednostki silnikowej. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może być tak, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej uciążliwą przyczyną trzęsienia się Volkswagena Golfa 5 na biegu jałowym są rzeczywiście ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Gdy się zużyją, często tracą swoje działanie, w wyniku czego nasilają się drgania powodowane przez silnik
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Volkswagena Golfa 6 ?

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Golf 5 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się zidentyfikować przyczynę problemu lub przynajmniej zmniejszyć możliwe przyczyny, wyjaśnimy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest skromny i przeszkadza tylko kilka zanieczyszczeń ich prawidłowe działanie, możesz je pokonać bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagena Golfa 5, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: ostatnią przyczyną wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Golfa 5 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Volkswagena Golfa 5 na biegu jałowym.

Oto główne motywy i rozwiązania, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w Volkswagenie Golfie 5, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector