Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 3, co robić ?

Najnowsze samochody stanowią coraz większy budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane serwisem, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Zwykle dość szybko niepokoimy się o najmniejszy wskaźnik słabości, a to dobrze, ponieważ problem z Volkswagenem Polo 3 musi zostać rozwiązany jak najszybciej, w każdym innym przypadku będzie się pogarszać i mieć wpływ na części pomocnicze. Dzisiaj zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Volkswagen Polo 3, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Polo 3 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy drga on na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Polo 3 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyzwalaczy Volkswagena Polo 3, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się częściom, które mogą powodować to drżenie. Zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, że Twój Volkswagen Polo 3 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli poczujesz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagen Polo 3, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Możemy już wyeliminować niektóre części odpowiedzialne za ten problem. Oczywiście na postoju, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne zwykle drgają znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Volkswagen Polo 6

Z drugiej strony złą informacją jest to, że powód, dla którego Volkswagen Polo 3 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są często związane z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Polo 3:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim samochodzie jest zmieniony i powoduje drżenie, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, jest to zapłon twojego samochodu, który ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w zachowaniu jednostki silnikowej. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującym spustem Volkswagena Polo 3 trzęsącego się na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, zwykle tracą swój cel, w wyniku czego wibracje powodowane przez silnik zwiększają się

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Polo 3 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już poradziłeś sobie z wyśledzeniem źródła problemu lub przynajmniej zmniejszeniem możliwych wyzwalaczy, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około dziesięciu euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, poradzisz sobie bez konieczności wizyty w warsztacie. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagen Polo 3, musisz przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim powodem wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Polo 3 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do warsztatu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagen Polo 3 na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Volkswagen Polo 3 ?

Oto główne przyczyny i odpowiedzi, aby rozwiązać problem z wibracjami na biegu jałowym w Volkswagen Polo 3, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje biegu jałowego, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 3.

Ссылка на основную публикацию