Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 4, co robić ?

Nowoczesne pojazdy to stale rosnący budżet, czy to z powodu serwisu, czy nieprzewidzianych awarii związanych z całą nową technologią montowaną w samochodach. Dość szybko martwimy się o najmniejsze oznaki słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagen Polo 4 musi być szybko rozwiązany, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe komponenty. W tym artykule zamierzamy sprawdzić rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Polo 4, który wibruje na biegu jałowym. Po pierwsze postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Polo 4 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Polo 4 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą treść od początków Volkswagena Polo 4, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli zbadać części, które mogą generować to drżenie. W szczególności przyjrzymy się temu, że Twój Volkswagen Polo 4 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli poczujesz wibracje podczas przyspieszania wibracji Volkswagena Polo 4, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszej treści, która odnosi się do tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części jako możliwe odpowiedzialne za ten problem. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak mieć świadomość, że silniki wysokoprężne mają tendencję do drgania znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Jednak zła wiadomość jest taka, że ​​powód, dla którego Volkswagen Polo 4 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne wyzwalacze tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na osiągi Twojego Volkswagena Polo 4:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i powoduje drżenie, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, z drugiej strony, problem dotyczy zapłonu Twojego samochodu, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz problemy z osiągami silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może być tak, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej denerwującym spustem Volkswagena Polo 4 trzęsącego się na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, tracą swoje działanie, dlatego wibracje powodowane przez silnik nasilają się
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Volkswagen Polo 3

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Polo 4 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się znaleźć początek swojego problemu lub przynajmniej ograniczyć możliwe przyczyny, wyjaśnimy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania dla rozwiązania każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń przeszkadza ich prawidłowe funkcjonowanie można wyleczyć bez wizyty u mechanika. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagen Polo 4, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnim wyzwalaczem wibracji podczas postoju Twojego Volkswagen Polo 4 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 euro, udaj się do mechanika, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagen Polo 4 na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i odpowiedzi, aby rozwiązać problem z wibracjami na biegu jałowym w Volkswagen Polo 4, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje biegu jałowego, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector