Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 5, co robić ?

Najnowsze pojazdy mają stale rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią montowaną w samochodach. Często martwimy się dość szybko o najmniejszy sygnał słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagen Polo 5 trzeba szybko rozwiązać, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe części. Dzisiaj zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą Volkswagen Polo 5, który wibruje na biegu jałowym. Po pierwsze postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Polo 5 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, jeśli masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Polo 5 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od motywów Volkswagena Polo 5, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się częściom, które mogą wywołać to drżenie. W szczególności zwrócimy uwagę na to, że Twój Volkswagen Polo 5 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagen Polo 5, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem, który dotyczy tego problemu. Możemy już usunąć niektóre części jako możliwe przyczynę tego problemu. Oczywiście na postoju, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne często wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Volkswagen Polo 5 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne przyczyny tej wibracji są bardzo często związane z dopływ paliwa do samochodu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na osiągi Twojego Volkswagena Polo 5:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i zaczyna się trząść, powinieneś doświadczyć pewnego rodzaju sprzężenia w silniku, tak jakby samochód się ocierał.
  • Zapłon: Jeśli, z drugiej strony, problem dotyczy zapłonu Twojego samochodu, nie ma znaczenia, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, doświadczysz komplikacji w działaniu silnika Twojego silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może być tak, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej uciążliwym spustem Volkswagena Polo 5 trzęsącego się na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, często tracą swoją funkcję, w wyniku czego nasilają się drgania powodowane przez silnik
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagen Polo?

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Polo 5 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już poradziłeś sobie z zlokalizowaniem źródła swojego problemu lub przynajmniej zredukowaniem możliwych wyzwalaczy, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania, aby naprawić każdą z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około dziesięciu euro, ale jeśli problem jest niewielki i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie można wyleczyć bez konieczności wizyty w warsztacie. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagen Polo 5, musisz przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: ostatnią przyczyną wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Polo 5 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych klocków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do warsztatu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagen Polo 5 na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i odpowiedzi, aby rozwiązać problem z wibracjami na biegu jałowym w Volkswagen Polo 5, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector