Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 6, co robić ?

Nowoczesne pojazdy to stale rosnący budżet, czy to spowodowany konserwacją, czy nieprzewidywalnymi awariami związanymi z całą nową technologią w samochodach. Dość szybko obawiamy się najmniejszego sygnału słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagenie Polo 6 musi być rozwiązywany dość szybko, w przeciwnym razie pogorszy się i wpłynie na dodatkowe elementy. W tym artykule zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Polo 6, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Polo 6 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy drga on na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Polo 6 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od początków Volkswagena Polo 6, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się narządom, które mogą wywołać to drżenie. Skupimy się głównie na fakcie, że Twój Volkswagen Polo 6 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz wibracje podczas przyspieszania na wibracje Volkswagen Polo 6, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią, która dotyczy tego problemu. Możemy już usunąć niektóre części jako możliwe przyczynę tego problemu. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Z drugiej strony należy mieć świadomość, że silniki wysokoprężne mają tendencję do drgania znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Z drugiej strony zła informacja jest taka, że ​​powód, dla którego Volkswagen Polo 6 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do samochodu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich konsekwencje dla zachowania Twojego Volkswagena Polo 6:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i zaczyna się trząść, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby samochód się szarpał.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, problem ma zapłon w Twoim samochodzie, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz problemy z zachowaniem silnika. W rzeczywistości pojawią się iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: najmniej frustrującym spustem Volkswagena Polo 6 trzęsącego się na biegu jałowym są rzeczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, tracą swoją funkcję i dlatego zwiększają się wibracje powodowane przez silnik
Weiterlesen:
GPS Volkswagen Polo 4 nie działa Volkswagen Polo 4

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Polo 6 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się wyśledzić przyczynę swoich problemów lub przynajmniej zredukować możliwe wyzwalacze, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania umożliwiające rozwiązanie każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe funkcjonowanie, możesz to przezwyciężyć bez udawania się do mechanika. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagen Polo 6, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: ostatnią przyczyną wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Polo 6 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do mechanika, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagen Polo 6 na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i rozwiązania problemów z wibracjami na biegu jałowym w Volkswagen Polo 6, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 6, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector