Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo, co robić ?

Nowoczesne samochody mają rosnący budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidzianymi awariami związanymi z całą nową technologią wbudowaną w samochody. Prawdopodobnie dość szybko będziemy się martwić o najmniejszą oznakę słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagen Polo należy rozwiązać jak najszybciej, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe komponenty. W tym artykule dowiemy się, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Polo, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Polo wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy drga on na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Polo drga na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą treść od początków Volkswagena Polo, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli sprawdzić narządy, które mogą wywołać to drżenie. Skoncentrujemy się głównie na tym, że Twój Volkswagen Polo trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli czujesz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagen Polo, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami, które dotyczą tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części jako możliwe odpowiedzialne za ten problem. Rzeczywiście, kiedy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenie, sprzęgło i koło zamachowe. Z drugiej strony powinieneś wiedzieć, że silniki wysokoprężne mogą wibrować znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Volkswagen Polo trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne przyczyny tej wibracji są często związane z dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Polo:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i zaczyna się trząść, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli jednak to zapłon twojego samochodu ma kłopoty, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, będziesz odczuwać obawy co do zachowania silnika silnika. W rzeczywistości będą iskry, które nie wystąpią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującą przyczyną drżenia Volkswagena Polo na biegu jałowym są z pewnością ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, prawdopodobnie stracą swój cel, a zatem wibracje spowodowane przez silnik nasilają się
Weiterlesen:
Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Volkswagen Polo ?

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Polo wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się zidentyfikować źródło swojego problemu lub przynajmniej obniżyć możliwe wyzwalacze, wyjaśnimy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby rozwiązać każdy z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie Cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest umiarkowany i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz sobie z tym poradzić bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał rozważyć: całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to zapłon powoduje wibracje na biegu jałowym Twojego Volkswagen Polo, musisz przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Ciche bloki silnika: Ostatnią przyczyną wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Polo jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych klocków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Volkswagen Polo na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i rozwiązania problemu wibracji na biegu jałowym w Volkswagen Polo, jeśli oprócz potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector