Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Transporter 4, co robić ?

Nowoczesne pojazdy mają stale rosnący budżet, czy to z powodu konserwacji, czy nieprzewidzianych awarii związanych z całą nową technologią montowaną w samochodach. Zwykle dość szybko niepokoimy się o najmniejszą oznakę słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagen Transporter 4 należy szybko rozwiązać, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na części pomocnicze. W tym artykule zobaczymy rozwiązania dostępne dla Ciebie, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Transporter 4, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego Twój Volkswagen Transporter 4 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Transporter 4 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyzwalaczy Volkswagena Transportera 4, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą wywołać to drżenie. Zwrócimy szczególną uwagę na to, że Twój Volkswagen Transporter 4 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagen Transporter 4, nie wahaj się czytać naszej strony z treścią, która dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części jako możliwe przyczynę tego problemu. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne zwykle wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Volkswagenie Transporterze nie jest już zimna

Jednak złą informacją jest to, że powód, dla którego Twój Volkswagen Transporter 4 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne przyczyny tej wibracji są często związane z: zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Transportera 4:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w twoim aucie jest zmieniony i powoduje drżenie, powinieneś poczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się parzyło.
  • Zapłon: Jeśli z drugiej strony to zapłon Twojego samochodu ma problemy, niezależnie od tego, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz komplikacje w zachowaniu silnika. W rzeczywistości będą iskry, które się nie pojawią i może być tak, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej frustrującym spustem Volkswagena Transportera 4 trzęsącego się na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, zwykle tracą swoją aktywność, a co za tym idzie, nasilają się drgania powodowane przez silnik

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Transporter 4 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już udało Ci się zlokalizować źródło swojego problemu lub przynajmniej zredukować możliwe motywy, pokażemy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby pozbyć się każdej z tych komplikacji.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest skromny i przeszkadza tylko kilka zanieczyszczeń ich prawidłowe działanie, możesz przejść przez to bez chodzenia do swojego warsztatu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon powoduje drgania Twojego Volkswagena Transportera 4 na biegu jałowym, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Silent Blocks: Ostatnią przyczyną wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Transportera 4 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do warsztatu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagena Transportera 4 na biegu jałowym.
Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Volkswagena Transportera 5

Oto główne motywy i odpowiedzi, aby rozwiązać problem wibracji na biegu jałowym w Volkswagen Transporter 4, jeśli ponadto potrząsanie nim nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat tego problemu.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagena Transporter 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 4.

Ссылка на основную публикацию