Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Transporter 5, co robić ?

Najnowsze pojazdy mają stale rosnący budżet, czy to z powodu serwisu, czy nieprzewidywalnych awarii związanych z całą nową technologią w samochodach. Zwykle szybko martwimy się najmniejszymi objawami słabości, a to dobrze, ponieważ problem w Volkswagen Transporter 5 należy rozwiązać jak najszybciej, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na elementy dodatkowe . W tym artykule dowiemy się, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Transporter 5, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się zrozumieć, dlaczego Twój Volkswagen Transporter 5 wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy masz drgania na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Transporter 5 ma wibracje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od wyzwalaczy Volkswagena Transportera 5, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się komponentom, które mogą spowodować to drżenie. Zwrócimy szczególną uwagę na fakt, że Twój Volkswagen Transporter 5 trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagen Transporter 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszej wytycznej dotyczącej tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe jako możliwe odpowiedzialne za ten problem. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak pamiętać, że silniki wysokoprężne zwykle drgają znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze pojazdy.

Z drugiej strony zła wiadomość jest taka, że ​​powód, dla którego Twój Volkswagen Transporter 5 trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są często związane z: dopływ paliwa do pojazdu, zapłon lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Transportera 5:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest uszkodzony i zaczyna się trząść, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli jednak to zapłon Twojego samochodu ma problemy, nie ma znaczenia, czy pochodzi ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz problemy z zachowaniem silnika silnika. Rzeczywiście, pojawią się iskry, które się nie rozwiną i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie będzie działać.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej frustrującą przyczyną drżenia Volkswagena Transportera 5 na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są formą miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużywają, zwykle tracą swoją funkcję, dlatego wibracje spowodowane przez silnik nasilają się
Weiterlesen:
Lampka na kluczyku w Volkswagenie Transporterze pozostaje włączona

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Transporter 5 wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy udało Ci się zidentyfikować przyczynę swojego problemu lub przynajmniej obniżyć możliwe wyzwalacze, wyjaśnimy Ci, że istnieją dostępne rozwiązania, aby rozwiązać każdy z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli przyczyną jest Twój wtrysk to pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest niewielki i tylko kilka zanieczyszczeń blokuje ich prawidłowe działanie, możesz je pokonać bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całkowite czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to Twój zapłon wytwarza drgania na biegu jałowym Twojego Volkswagena Transportera 5, musisz przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Silent Blocks: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Transportera 5 jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. Rzeczywiście, wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagena Transportera 5 na biegu jałowym.

Oto główne przyczyny i rozwiązania problemu wibracji na biegu jałowym w Volkswagen Transporter 5, jeśli dodatkowo do potrząsania nie utrzymuje się na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector