Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Transporter, co robić ?

Nowoczesne samochody mają coraz większy budżet, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane konserwacją, czy nieprzewidywalnymi awariami związanymi z wszystkimi nowymi technologiami zawartymi w samochodach. Zwykle dość szybko stresujemy się najmniejszym objawem słabości, a to dobrze, bo problem w Volkswagenie Transporterze trzeba jak najszybciej załatwić, w przeciwnym razie będzie się pogarszał i wpłynie na dodatkowe podzespoły. W tym artykule dowiemy się, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, jeśli jesteś ofiarą a Volkswagen Transporter, który wibruje na biegu jałowym. Najpierw postaramy się dowiedzieć, dlaczego Twój Volkswagen Transporter wibruje na biegu jałowym, a po drugie, co zrobić, gdy drga Cię na biegu jałowym.

Dlaczego mój Volkswagen Transporter wibruje na biegu jałowym?

Dlatego zaczynamy naszą treść od przyczyn powstania Volkswagena Transportera, który wibruje na biegu jałowym. W tym celu będziemy musieli przyjrzeć się organom, które mogą wywołać to drżenie. Skoncentrujemy się głównie na tym, że Twój Volkswagen Transporter trzęsie się tylko na biegu jałowym, jeśli odczuwasz drgania podczas przyspieszania na drganiach Volkswagena Transportera, nie wahaj się zapoznać z naszą treścią, która dotyczy tego problemu. Możemy już wyeliminować niektóre części samochodowe odpowiedzialne za ten problem. W rzeczywistości, gdy stoisz, zwykle na biegu jałowym, możemy już wyczyścić skrzynię biegów, układ jezdny, łożyska, zawieszenia, sprzęgło i koło zamachowe. Należy jednak mieć świadomość, że silniki wysokoprężne zwykle wibrują znacznie bardziej niż silniki benzynowe, zwłaszcza starsze samochody.

Z drugiej strony zła wiadomość jest taka, że ​​powód, dla którego Twój Volkswagen Transporter trzęsie się na biegu jałowym, jest bezpośrednio związany z silnikiem. Główne motywy tej wibracji są bardzo często związane z zasilanie paliwem samochodu, stacyjka lub ciche bloki silnika. Oto główne źródła tych wibracji i ich wpływ na zachowanie Twojego Volkswagena Transportera:

  • Wtrysk: Jeśli wtrysk w Twoim aucie jest zakłócony i zaczyna się trząść, powinieneś wyczuć jakieś sprzężenie w silniku, tak jakby auto się tarło.
  • Zapłon: Jeśli, alternatywnie, problem dotyczy zapłonu Twojego samochodu, niezależnie od tego, czy pochodzi on ze świecy zapłonowej, czy z pełnego zapłonu, poczujesz obawy co do zachowania jednostki silnika. W rzeczywistości będą iskry, które nie wystąpią i może się zdarzyć, że jeden lub więcej z twoich cylindrów nie działa.
  • Ciche bloki silnika: Najmniej irytującym spustem Volkswagena Transportera trzęsącego się na biegu jałowym są oczywiście ciche bloki silnika. Są rodzajem miękkiej plastikowej podkładki, która tłumi wszelkie drgania i drgania silnika Twojego samochodu. Kiedy się zużyją, zwykle tracą swoją funkcję i dlatego wibracje powodowane przez silnik nasilają się
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy w Volkswagen Transporter?

.

Co się stanie, jeśli mój Volkswagen Transporter wibruje na biegu jałowym?

Przejdźmy do następnego kroku, teraz, gdy już udało Ci się zlokalizować przyczynę swoich problemów lub przynajmniej zmniejszyć możliwe wyzwalacze, nauczymy Cię, że istnieją dostępne rozwiązania w celu rozwiązania każdego z tych problemów.

  • Wtrysk: Jeśli twój wtrysk jest wyzwalaczem, pierwszą rzeczą do zrobienia będzie użycie silnego środka czyszczącego, który dodasz do paliwa, będzie cię to kosztować około XNUMX euro, ale jeśli problem jest niewielki i tylko kilka zanieczyszczeń przeszkadza ich prawidłowe prowadzenie, możesz go pokonać bez wchodzenia do garażu. Jeśli to nie wystarczy, będziesz musiał zastanowić się nad całe czyszczenie wtrysku
  • Zapłon: Jeśli to zapłon powoduje drgania Twojego Volkswagena Transportera na biegu jałowym, będziesz musiał przejść przez zestaw diagnostyczny, aby uzyskać więcej informacji na temat dokładnego problemu. I rozważ wymianę wadliwych części lub regulację ECU
  • Silent Blocks: Ostatnim motywem wibracji podczas postoju Twojego Volkswagena Transportera jest to, że wibracje pochodzą z cichych bloków silnika. To jest naprawa, która będzie Cię kosztować najmniej. W rzeczywistości wymiana cichych bloków nie powinna kosztować więcej niż 200 €, udaj się do garażu, aby dokonać tej zmiany i zapobiec drganiom Twojego Volkswagena Transportera na biegu jałowym.

Oto główne motywy i odpowiedzi na problemy z wibracjami na biegu jałowym w Volkswagen Transporterze, jeśli ponadto drżenie go nie utrzymuje na biegu jałowym, nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Volkswagen Transporter, zajrzyj do kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector