Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Audi A4 ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, wszyscy reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Audi A4 trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej instrukcji postaramy się pozbyć Twoich obaw i opiszemy na początku, dlaczego skrzynia biegów w Twoim Audi A4 może drgać, a po drugie, co zrobić, aby naprawić ten problem.

Dlaczego drga dźwignia zmiany biegów w moim Audi A4?

Zacznijmy więc od tej wytycznej źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Audi A4, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Audi A4 trzęsie się w pozycji neutralnej

Na początek możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Źródło tego problemu jest dość proste, bardzo często pojawia się na starych samochodach lub pojazdach, które dużo jeździły. Z biegiem czasu części takie jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją funkcję reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Audi A4, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. W przypadku ich uszkodzenia drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Audi A4.

Dźwignia zmiany biegów w Audi A4, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Audi A4 i trochę mniej klasyczne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w Twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub gorzej, będziesz musiał szybciej sobie z tym poradzić. W rzeczywistości, choć trudniejsze do ustalenia, istnieją pewne elementy, które mogą być przyczyną drgań podczas zmiany biegów w Twoim Audi A4:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują nadmierne drgania
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe wynikające z interwencji w silniku
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Audi A4

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Audi A4?

Przejdźmy teraz do części, na której prawdopodobnie najbardziej Ci zależy, skoro już założyłeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Audi A4 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, rozwiązanie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli masz trochę narzędzi i podstawowe doświadczenie mechaniczne.

Na koniec , jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Audi A4, jest tylko jedna metoda, którą jest idź do swojego warsztatu. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych elementów, a rozważenie dokładnej i pełnej diagnozy bez pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój technik najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub zmianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Audi A4 nadal się trzęsie, nie wahaj się zapoznać z naszymi wytycznymi na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Audi A4, spójrz na kategorię Audi A4.

Ссылка на основную публикацию