Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Audi S5 ?

Jeśli masz nowy lub stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś pójdzie nie tak, wszyscy często reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Audi S5 trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej instrukcji postaramy się pozbyć Twoich obaw i wyjaśnić po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twoim Audi S5 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego drga dźwignia zmiany biegów w moim Audi S5?

Zacznijmy więc od tej wytycznej źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Audi S5, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Audi S5 trzęsie się w pozycji neutralnej

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To najbardziej znany przypadek. Źródło tego problemu jest w rzeczywistości dość proste, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które były często używane. Prawdę mówiąc, z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche bloki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją rolę jako reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Audi S5, jest to najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich rolą jest redukcja i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli mają one wpływ, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Audi S5.

Dźwignia zmiany biegów w Audi S5, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Audi S5 i trochę mniej znane. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te drgania. Jeśli w Twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten drgania nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. W rzeczywistości, choć trudne do ustalenia, istnieją pewne elementy, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim Audi S5:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe spowodowane ingerencją w silnik
Weiterlesen:
Jak uruchomić Audi S5 ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Audi S5?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię entuzjastycznie, teraz, gdy już zidentyfikowałeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Audi S5 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę operację można wykonać bez względu na to, czy masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Na koniec , jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Audi S5, jest tylko jedna opcja, którą jest idź do swojego technika. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz zniszczeniem innych części, a rozważenie dokładnej i pełnej diagnozy bez jakiejkolwiek pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój warsztat będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Audi S5 nadal się trzęsie, nie wahaj się przejrzeć naszych wytycznych na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Audi S5, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Audi S5.

Ссылка на основную публикацию