Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w BMW X1 ?

Jeśli masz nowy lub stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, zwykle zachowujemy się tak samo i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego BMW X1 trzęsie, dobrze trafiłeś, bo w tym tekście postaramy się wymazać Twoje obawy i opiszemy po pierwsze, dlaczego skrzynia biegów w Twoim BMW X1 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim BMW X1 drży?

Zacznijmy więc tę treść od korzenie zmiany biegów, która trzęsie się w BMW X1, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w BMW X1 trzęsie się w pozycji neutralnej

Na początek możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnejlub pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to uczucie znika. To najbardziej znany przypadek. Źródło tego problemu jest dość podstawowe, często występuje w starych samochodach lub pojazdach, które dużo jeździły. Faktem jest, że z biegiem czasu elementy takie jak zawieszenia czy silentbloki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją funkcję reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego BMW X1, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. Rzeczywiście, ich celem jest zmniejszenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim BMW X1.

Dźwignia zmiany biegów w BMW X1, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w BMW X1 i trochę mniej znane. Rzeczywiście, w wielu przypadkach wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. Oczywiście, choć trudne do zidentyfikowania, istnieją pewne części samochodowe, które mogą być przyczyną wibracji zmiany biegów w Twoim BMW X1:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane naprawą silnika
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim BMW X1?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim BMW X1?

Przejdźmy teraz do sekcji, w której jesteś prawie na pewno najbardziej entuzjastycznie nastawiony, skoro już założyłeś źródło zmiany biegów, które wibruje w Twoim BMW X1 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie niedroga. Po zbadaniu, które ciche bloki wytwarzały tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli masz trochę narzędzi i podstawowe doświadczenie mechaniczne.

Wreszcie, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim BMW X1, jest tylko jedno rozwiązanie, którym jest idź do mechanika samochodowego. Oczywiście czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych elementów, a rozważenie dokładnej i kompletnej analizy bez jakiejkolwiek pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój mechanik będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego BMW X1 nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasze treści na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Więcej wskazówek dotyczących BMW X1 znajdziesz w kategorii BMW X1.

Ссылка на основную публикацию