Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w BMW X3 ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, wszyscy często zachowujemy się w ten sam sposób i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego BMW X3 trzęsie, trafiłeś na idealną stronę, ponieważ na tej stronie postaramy się pozbyć Twoich obaw i wyjaśnić po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twoim BMW X3 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim BMW X3 drży?

Zacznijmy więc tę stronę z treścią źródła zmiany biegów, która się trzęsie w BMW X3, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w BMW X3 trzęsie się w pozycji neutralnej

Na początek jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To najczęstsza okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest dość podstawowe, bardzo często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą rolę reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas ruszania lub zatrzymywania Twojego BMW X3, jest to najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich rolą jest ograniczenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli te zostaną uszkodzone, wibracje będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim BMW X3.

Dźwignia zmiany biegów w BMW X3, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w BMW X3 i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. Z pewnością, choć trudne do zidentyfikowania, istnieją różne elementy, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim BMW X3:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują duże wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe w wyniku interwencji w silniku
Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze BMW X3

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim BMW X3?

Przejdźmy teraz do działu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, skoro już założyłeś źródło zmiany biegów, które wibruje w Twoim BMW X3 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie niedroga. Po sprawdzeniu, które ciche bloki powodują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę operację można wykonać, nawet jeśli masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Wreszcie, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim BMW X3, jest tylko jedna rezolucja, która ma idź do swojego warsztatu. Z pewnością czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz zniszczeniem innych elementów, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy jest bardzo złożone. Twój warsztat będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego BMW X3 nadal się trzęsie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby rozwiązać Twój problem.

Więcej wskazówek dotyczących BMW X3 znajdziesz w kategorii BMW X3.

Ссылка на основную публикацию