Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Citroen C4 Picasso ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, wszyscy zachowujemy się tak samo i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Citroena C4 Picasso trzęsie, dobrze trafiłeś, ponieważ na tej stronie postaramy się wymazać Twoje obawy i wyjaśnić po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twoim Citroen C4 Picasso może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego drży dźwignia zmiany biegów w moim Citroen C4 Picasso?

Zacznijmy więc tę stronę z treścią źródła zmiany biegów, która się trzęsie w Citroen C4 Picasso, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Citroen C4 Picasso trzęsie się w pozycji neutralnej

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Źródło tego problemu jest właściwie dość podstawowe, bardzo często występuje w starych pojazdach lub pojazdach, które były często używane. Prawda jest taka, że ​​z czasem części, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako reduktory drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Citroena C4 Picasso, jest to niewątpliwie ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. Rzeczywiście, ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Citroena C4 Picasso.

Dźwignia zmiany biegów w Citroen C4 Picasso, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Citroen C4 Picasso i trochę mniej znane. Rzeczywiście, w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w Twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten drgania nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. W rzeczywistości, chociaż trudniejsze do ustalenia, jest kilka elementów, które mogą być odpowiedzialne za wibracje podczas zmiany biegów w Twoim Citroen C4 Picasso:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe w wyniku naprawy silnika
Weiterlesen:
Drgania pedału hamulca w Citroen C4 Picasso 2 ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Citroenie C4 Picasso?

Przejdźmy teraz do sekcji, która jest prawdopodobnie najbardziej entuzjastyczna, skoro już zidentyfikowałeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Citroenie C4 Picasso będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, rozwiązanie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Wreszcie, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Citroenem C4 Picasso, jest tylko jeden środek, którym jest idź do mechanika samochodowego. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy bez jakiejkolwiek pomocy jest bardzo złożone. Twój technik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Citroena C4 Picasso nadal się trzęsie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C4 Picasso, zajrzyj do kategorii Citroen C4 Picasso.

Ссылка на основную публикацию