Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Dodge Ram ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, zwykle zachowujemy się tak samo i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów twojego Dodge Ram trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę internetową, ponieważ w tym artykule postaramy się wymazać Twoje obawy i po pierwsze wyjaśnić, dlaczego dźwignia zmiany biegów Twojego Dodge Ram może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Dodge Ram drży?

Zacznijmy więc ten artykuł od początki zmiany biegów, która trzęsie się w Dodge Ram, są dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Dodge Ram trzęsie się w pozycji neutralnej

Na początek jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To najbardziej znana okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest dość proste, często dotyczy starych pojazdów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako reduktory drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas ruszania lub zatrzymywania Dodge Ram, najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli są zepsute, wibracje te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Dodge Ram.

Dźwignia zmiany biegów w Dodge Ram, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Dodge Ram i trochę mniej znane. W rzeczywistości w wielu przypadkach wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. W rzeczywistości, chociaż trudniejsze do ustalenia, istnieją pewne części samochodowe, które mogą być odpowiedzialne za wibracje podczas zmiany biegów Twojego Dodge Ram:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane ingerencją w silnik
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Dodge Ram?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Dodge Ram?

Przejdźmy teraz do działu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, skoro już go wyróżniłeś przyczyna zmiany biegów, która wibruje w Twoim Dodge Ram będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Podsumowując, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Dodge Ram, jest tylko jedna metoda, którą jest idź do swojego warsztatu. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz zniszczeniem innych elementów, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy jest bardzo złożone. Twój technik samochodowy będzie w stanie najlepiej pozbyć się problemu.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Dodge Ram nadal się trzęsie, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na ten temat, aby pozbyć się problemu.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dodge Ram, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Dodge Ram.

Ссылка на основную публикацию