Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Fiacie Doblo ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, wszyscy zachowujemy się w ten sam sposób i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Fiata Doblo trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ na tej stronie postaramy się zetrzeć Twoje obawy i wyjaśnić na początku, dlaczego skrzynia biegów w Twoim Fiacie Doblo może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby się ich pozbyć ten przypadek.

Dlaczego drga dźwignia zmiany biegów w moim Fiacie Doblo?

Zacznijmy więc tę stronę z treścią początki zmiany biegów, która wstrząsa Fiatem Doblo, są dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Fiacie Doblo trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a gdy przyspieszysz, ta percepcja zniknie. To najbardziej znana okoliczność. Źródło tego problemu jest dość podstawowe, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu części takie jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako reduktory drgań. W przypadku wibracji gałki zmiany biegów podczas uruchamiania lub zatrzymywania Fiata Doblo, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli te zostaną uszkodzone, wibracje będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Fiacie Doblo.

Dźwignia zmiany biegów w Fiacie Doblo, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Fiacie Doblo i trochę mniej znane. Prawdę mówiąc, w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien zniwelować te drgania. Jeśli w twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał rozwiązać go szybciej. Oczywiście, choć trudniejsze do ustalenia, są pewne części, które mogą być odpowiedzialne za drgania zmiany biegów w Twoim Fiacie Doblo:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują duże wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe z powodu naprawy silnika
Weiterlesen:
Światło silnika pozostaje w Fiacie Doblo Cargo

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Fiacie Doblo?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, skoro już zidentyfikowałeś przyczyna drgania skrzyni biegów w Twoim Fiacie Doblo będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po sprawdzeniu, które ciche bloki wytwarzają tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli masz pewne narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Kończąc , jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Fiatem Doblo, jest tylko jedna metoda, którą jest idź do technika samochodowego. Oczywiście czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie innych elementów, a rozważenie dokładnej i pełnej diagnozy bez pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój mechanik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie pozbyć się problemu.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Fiata Doblo nadal się trzęsie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby pozbyć się problemu.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Fiata Doblo, przejdź do naszej kategorii Fiat Doblo.

Ссылка на основную публикацию