Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Ford Crown Victoria ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, prawdopodobnie wszyscy będziemy zachowywać się w ten sam sposób i być o to zaniepokojeni. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Ford Crown Victoria trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej treści postaramy się wyeliminować Twoje obawy i pokazać na początku, dlaczego dźwignia zmiany biegów Twojego Ford Crown Victoria może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów mojego Ford Crown Victoria drży?

Zacznijmy więc tę treść od źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Ford Crown Victoria, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Ford Crown Victoria trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a gdy przyspieszysz, ta percepcja zniknie. To najbardziej znany przypadek. Pochodzenie tego problemu jest dość proste, często pojawia się na starych pojazdach lub pojazdach, które dużo jeździły. Prawda jest taka, że ​​z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche bloki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje właściwości tłumiące drgania. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Ford Crown Victoria, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest ograniczenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Ford Crown Victoria.

Dźwignia zmiany biegów w Ford Crown Victoria, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Ford Crown Victoria i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w większości sytuacji wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te drgania. Jeśli w Twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. W rzeczywistości, choć trudniej je wykryć, istnieją pewne części, które mogą być odpowiedzialne za drgania podczas zmiany biegów Twojego Ford Crown Victoria:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują silne wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe wynikające z interwencji w silniku
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fordem Crown Victoria

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Ford Crown Victoria?

Przejdźmy teraz do części, która jest prawie na pewno najbardziej ciekawa, skoro już ją wyróżniłeś przyczyna drgania skrzyni biegów w Twoim Ford Crown Victoria będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, rozwiązanie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę operację można wykonać, nawet jeśli masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Podsumowując, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Fordem Crown Victoria, jest tylko jeden zabieg, który ma idź do swojego mechanika. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych elementów, a samodzielne przeprowadzenie dokładnej i kompletnej analizy jest bardzo skomplikowane. Twój warsztat będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Ford Crown Victoria nadal się trzęsie, nie wahaj się przeczytać naszych treści na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Crown Victoria, przejdź do naszej kategorii Ford Crown Victoria.

Ссылка на основную публикацию