Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Ford E Series ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy konkretna rzecz nie idzie dobrze, wszyscy zwykle reagujemy w ten sam sposób i obawiamy się tego. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Ford E Series trzęsie, trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ w tej instrukcji postaramy się wyeliminować Twoje obawy i opiszemy po pierwsze, dlaczego skrzynia biegów Twojego Ford E Series może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów mojego Ford serii E drży?

Zacznijmy więc od tej wytycznej początki zmiany biegów, która trzęsie się w Ford E Series, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Ford serii E trzęsie się w położeniu neutralnym

Na początek możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To najczęstsza okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest w rzeczywistości dość podstawowe, często zdarza się to w starych pojazdach lub pojazdach, które były często używane. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako tłumiki drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Ford serii E, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli ulegną uszkodzeniu, drgania te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Ford E Series.

Dźwignia zmiany biegów w Ford serii E, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Ford E Series i trochę mniej znane. W rzeczywistości w większości sytuacji wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te drgania. Jeśli w twoich okolicznościach, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. Prawdę mówiąc, choć trudniej je zidentyfikować, istnieją pewne części samochodowe, które mogą być odpowiedzialne za drgania podczas zmiany biegów w Twoim Ford E Serii:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują silne wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe w wyniku interwencji w silniku
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Ford E Series ?

Co się stanie, jeśli drży dźwignia zmiany biegów w moim Ford E Series?

Przejdźmy teraz do części, która jest prawie na pewno najbardziej ciekawa, skoro już zidentyfikowałeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Ford serii E będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, zaradzenie temu problemowi będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki wytwarzały tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Wreszcie, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Fordem E Series, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego technika. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a rozważenie dokładnej i pełnej diagnozy bez pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój warsztat najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Ford E Series nadal się trzęsie, nie wahaj się zapoznać z naszymi wytycznymi na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford E Series, spójrz na kategorię Ford E Series.

Ссылка на основную публикацию