Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Hyundai Ix35 ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś pójdzie nie tak, wszyscy reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Hyundaia Ix35 trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej instrukcji postaramy się pozbyć Twoich obaw i wyjaśnić po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twoim Hyundai Ix35 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów mojego Hyundaia Ix35 drży?

Zacznijmy więc od tej wytycznej korzenie zmiany biegów, która trzęsie się w Hyundaiu Ix35, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Hyundai Ix35 potrząsa w położeniu neutralnym

Przede wszystkim możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Źródło tego problemu jest dość podstawowe, często dotyczy starych pojazdów lub pojazdów, które dużo jeździły. Prawda jest taka, że ​​z czasem takie elementy jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą rolę reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Hyundaia Ix35, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich funkcją jest ograniczanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli są uszkodzone, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Hyundaia Ix35.

Dźwignia zmiany biegów w Hyundai Ix35, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Hyundaiu Ix35 i trochę mniej klasyczne. Rzeczywiście, w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoich okolicznościach, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to naprawić szybciej. Z pewnością, choć trudniejsze do odróżnienia, jest kilka części, które mogą być przyczyną drgań podczas zmiany biegów Twojego Hyundaia Ix35:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe z powodu interwencji w silniku
Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Hyundaia Ix35?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Hyundai Ix35?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Ci się podoba, skoro już założyłeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Hyundai Ix35 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Na koniec , jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży podczas przyspieszania swoim Hyundaiem Ix35, jest tylko jedno rozwiązanie, którym jest idź do swojego mechanika. Z pewnością czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie innych części, a sama dokładna i kompletna analiza jest bardzo trudna. Twój mechanik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Hyundaia Ix35 nadal się trzęsie, nie wahaj się zapoznać z naszymi wytycznymi na ten temat, aby rozwiązać problem.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Hyundaia Ix35, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Hyundai Ix35.

Ссылка на основную публикацию