Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Jeepie Cherokee ?

Jeśli masz nowy lub stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, wszyscy często reagujemy w ten sam sposób i obawiamy się tego. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Jeepa Cherokee trzęsie, trafiłeś na idealną stronę, ponieważ w tej instrukcji postaramy się pozbyć Twoich lęków i pokazać na początku, dlaczego skrzynia biegów Twojego Jeepa Cherokee może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem .

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Jeepie Cherokee drży?

Zacznijmy więc od tej wytycznej początki zmiany biegów, która wstrząsa Jeepem Cherokee, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Jeepie Cherokee trzęsie się w pozycji neutralnej

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To jest najczęstszy przypadek. Przyczyna tego problemu jest dość prosta, często zdarza się w starych samochodach lub pojazdach, które dużo jeździły. Faktem jest, że z czasem takie elementy jak zawieszenia czy silentbloki są poddawane dużym obciążeniom i tracą rolę reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Jeepa Cherokee, najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich rolą jest redukcja i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli te zostaną uszkodzone, wibracje te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Jeepa Cherokee.

Dźwignia zmiany biegów w Jeepie Cherokee, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Jeepie Cherokee i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w wielu przypadkach wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to naprawić szybciej. Z pewnością, choć trudniej to ustalić, istnieją pewne elementy, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów Twojego Jeepa Cherokee:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, co powoduje nadmierne drgania
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane naprawą silnika
Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Jeepie Cherokee, co robić ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Jeepie Cherokee?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, skoro już ją wyróżniłeś przyczyna zmiany biegów, która wibruje w Twoim Jeepie Cherokee będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, rozwiązanie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać bez względu na to, czy masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Wreszcie, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Jeepem Cherokee, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego mechanika samochodowego. Z pewnością czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a samodzielne przeprowadzenie dokładnej i kompletnej analizy jest bardzo skomplikowane. Twój technik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich weryfikacji lub zmianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Jeepa Cherokee nadal się trzęsie, nie wahaj się zapoznać z naszymi wytycznymi na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Jeepie Cherokee, przejdź do naszej kategorii Jeep Cherokee.

Ссылка на основную публикацию