Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Kia Optima ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, wszyscy zwykle zachowujemy się w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów w Twojej Kia Optima trzęsie, trafiłeś na idealną stronę internetową, ponieważ w tej instrukcji postaramy się rozwiać Twoje obawy i pokazać po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twojej Kia Optima może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Optima drży?

Zacznijmy więc od tej wytycznej korzenie zmiany biegów, która wstrząsa Kia Optima, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Kia Optima trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnejlub pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to uczucie znika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Przyczyna tego problemu jest dość prosta, często występuje w starych pojazdach lub pojazdach, które dużo jeździły. Faktem jest, że z czasem elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako tłumiki drgań. W przypadku wibracji gałki zmiany biegów podczas uruchamiania lub zatrzymywania Kia Optima, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli ulegną uszkodzeniu, drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twojej Kia Optima.

Dźwignia zmiany biegów w Kia Optima, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Kia Optima i trochę mniej powszechne. Prawdę mówiąc, w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien zniwelować te drgania. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. Z pewnością, choć trudniejsze do zidentyfikowania, istnieją różne elementy, które mogą być odpowiedzialne za drgania podczas zmiany biegów w Twojej Kia Optima:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują duże wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane ingerencją w silnik
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Kia Optima ?

Co się stanie, jeśli drży dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Optima?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Ci się podoba, skoro już zidentyfikowałeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twojej Kia Optima będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Na koniec , jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoją Kia Optima, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego mechanika. Z pewnością czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz zniszczeniem innych części, a rozważenie dokładnej i pełnej diagnozy bez pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój technik najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojej Kia Optima nadal się trzęsie, nie wahaj się przejrzeć naszych wytycznych na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Kia Optima, spójrz na kategorię Kia Optima.

Ссылка на основную публикацию