Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Kia Soul ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś pójdzie nie tak, wszyscy zwykle zachowujemy się w ten sam sposób i obawiamy się tego. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów twojego Kia Soul trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ na tej stronie treści postaramy się wyeliminować Twoje obawy i pokazać po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twojej Kia Soul może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego drga dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Soul?

Zacznijmy więc tę stronę treści od korzenie zmiany biegów, która wstrząsa Kia Soul, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Kia Soul trzęsie się w pozycji neutralnej

Na początek jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnejlub pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to uczucie znika. To jest najbardziej podstawowa okoliczność. Źródło tego problemu jest dość podstawowe, często zdarza się to w starych samochodach lub pojazdach, które dużo jeździły. Prawdę mówiąc, z biegiem czasu części, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją rolę jako reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Kia Soul, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich celem jest ograniczenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Kia Soul.

Dźwignia zmiany biegów w Kia Soul, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Kia Soul i trochę mniej klasyczne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te drgania. Jeśli w twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał rozwiązać go szybciej. Z pewnością, chociaż trudniejsze do zidentyfikowania, istnieją różne części, które mogą być odpowiedzialne za wibracje podczas zmiany biegów w Twojej Kia Soul:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują duże wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe w wyniku naprawy silnika
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Kia Soul ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Soul?

Teraz przejdźmy do sekcji, która najprawdopodobniej najbardziej Cię entuzjastycznie, teraz, gdy już zidentyfikowałeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twojej Kia Soul będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie niedrogie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Podsumowując, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów trzęsie się, gdy przyspieszasz swoją Kia Soul, jest tylko jeden środek, którym jest idź do swojego mechanika. Z pewnością czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz zaszkodzenie innym elementom, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy jest bardzo skomplikowane. Twój warsztat będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojej Kia Soul nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Kia Soul, spójrz na kategorię Kia Soul.

Ссылка на основную публикацию