Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Kia Xceed ?

Jeśli masz nowy lub stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, prawdopodobnie wszyscy zachowujemy się w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów w Twojej Kia Xceed trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej treści postaramy się pozbyć Twoich obaw i wyjaśnimy po pierwsze, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twojej Kia Xceed może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu .

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Xceed drży?

Zacznijmy więc tę treść od korzenie zmiany biegów, która wstrząsa Kia Xceed, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Kia Xceed trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Źródło tego problemu jest dość proste, bardzo często występuje w starych samochodach lub pojazdach, które dużo jeździły. Prawda jest taka, że ​​z biegiem czasu elementy takie jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją rolę jako tłumików drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Kia Xceed, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest ograniczanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli ulegną uszkodzeniu, drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twojej Kia Xceed.

Dźwignia zmiany biegów w Kia Xceed, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Kia Xceed i trochę mniej powszechne. Prawdę mówiąc, w większości sytuacji wzrost prędkości obrotowej silnika powinien zniwelować te wstrząsy. Jeśli w twoich okolicznościach, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie obniży się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to naprawić szybciej. Prawdę mówiąc, choć trudniej to ustalić, istnieją różne elementy, które mogą być odpowiedzialne za drgania zmiany biegów w Twojej Kia Xceed:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, co powoduje silne drgania
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane naprawą silnika
Weiterlesen:
Dlaczego moja Kia Xceed pachnie spalonym plastikiem?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w mojej Kia Xceed?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, skoro już zidentyfikowałeś przyczyna drgania skrzyni biegów w Twojej Kia Xceed będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po sprawdzeniu, które ciche bloki powodują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę operację można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Wreszcie, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoją Kia Xceed, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego mechanika samochodowego. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a samodzielne wykonanie dokładnej i kompletnej analizy jest bardzo skomplikowane. Twój mechanik najlepiej będzie w stanie dokładnie pozbyć się Twoich kłopotów.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub zmianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojej Kia Xceed nadal się trzęsie, nie wahaj się zajrzeć do naszych treści na ten temat, aby pozbyć się kłopotów.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Kia Xceed, przejdź do naszej kategorii Kia Xceed.

Ссылка на основную публикацию