Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Lincoln Continental ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, wszyscy często zachowujemy się w ten sam sposób i obawiamy się tego. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twoich wstrząsów Lincoln Continental, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ na tej stronie treści postaramy się wymazać Twoje obawy i wyjaśnić na początku, dlaczego dźwignia zmiany biegów Twojego Lincoln Continental może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu .

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Lincoln Continental drży?

Zacznijmy więc tę stronę z treścią źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Lincoln Continental, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Lincoln Continental trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To najczęstsza okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest dość proste, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy takie jak zawieszenia czy silentbloki ulegają dużym obciążeniom i tracą swoje właściwości jako reduktorów drgań. W przypadku wibracji gałki zmiany biegów podczas uruchamiania lub zatrzymywania Lincoln Continental, jest to najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukowanie i pochłanianie wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli są uszkodzone, drgania te będą miały wpływ na inne części, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Lincolna Continental.

Dźwignia zmiany biegów w Lincoln Continental, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Lincoln Continental i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z nim szybciej. W rzeczywistości, chociaż trudniejsze do ustalenia, istnieją różne części, które mogą być odpowiedzialne za wibracje podczas zmiany biegów Twojego Lincoln Continental:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują duże wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe wynikające z interwencji w silniku
Weiterlesen:
Lincoln Continental, który przyspiesza sam

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Lincoln Continental?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, skoro już ustaliłeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Lincoln Continental będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie niedrogie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli masz pewne narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Wreszcie, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Lincoln Continental, jest tylko jedna opcja, którą jest idź do swojego mechanika samochodowego. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a rozważenie dokładnej i kompletnej analizy bez pomocy jest bardzo złożone. Twój mechanik samochodowy najlepiej będzie w stanie prawidłowo pozbyć się problemu.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Lincolna Continental nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią na ten temat, aby pozbyć się problemu.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Lincoln Continental, przejdź do naszej kategorii Lincoln Continental.

Ссылка на основную публикацию